15min be reklamos
2022 12 07, 11:31

Vokietijoje suimti 25 asmenys, įtariami planavę ginkluotą perversmą

Vokietijos policija trečiadienį visoje šalyje surengė reidus ir suėmė 25 kraštutinių dešiniųjų „teroristinės grupės“ narius, įtariamus planavus išpuolį prieš parlamentą, pranešė federaliniai prokurorai.
Vokietijos teisingumo ministras Marco Buschmannas
Vokietijos teisingumo ministras Marco Buschmannas / „Picture-Alliance“/„Photothek“/„Scanpix“
Temos: 2 Vokietija Krata

Asmenys, priklausantys judėjimui „Reicho piliečiai“ (Reichsbuerger), įtariami „konkrečiai rengęsi su nedidele ginkluota grupe smurtu įsiveržti į Vokietijos parlamentą“, sakoma prokurorų pareiškime.

Federaliniai prokurorai teigė, kad maždaug 3000 pareigūnų atliko kratas 130 objektų 11-oje iš 16 Vokietijos žemių prieš vadinamojo „Reicho piliečių“ judėjimo šalininkus. Kai kurie grupuotės nariai atmeta pokario Vokietijos konstituciją ir ragina nuversti vyriausybę.

Teisingumo ministras Marco Buschmannas reidus pavadino „antiteroristine operacija“ ir pridūrė, kad įtariamieji galėjo planuoti ginkluotą išpuolį prieš valstybės institucijas.

Prokurorai sakė, kad 22 Vokietijos piliečiai buvo sulaikyti įtariant juos „naryste teroristinėje organizacijoje“. Dar trys asmenys, tarp jų Rusijos pilietis, įtariami rėmę šią organizaciją, teigė jie.

Savaitraštis „Der Spiegel“ pranešė, kad tarp apieškotų vietų buvo Vokietijos specialiųjų pajėgų dalinio KSK kareivinės pietvakariniame Kalvo mieste. Šis dalinys praeityje buvo tiriamas dėl įtariamo kai kurių karių dalyvavimo kraštutinių dešiniųjų judėjime.

Federaliniai prokurorai atsisakė patvirtinti arba paneigti, kad kareivinėse buvo atlikta krata.

Be Vokietijoje sulaikytų asmenų prokurorai teigė, kad vienas asmuo buvo sulaikytas Kicbiūhelio mieste Austrijoje, o kitas – Italijos Perudžos mieste.

Prokurorai teigia, kad įtariamieji vadeivos, įvardyti kaip Heinrichas XIII P.R. ir Rudigeris v.P., kaltinami praėjusiais metais įkūrę „teroristinę organizaciją, kurios tikslas – nuversti Vokietijoje egzistuojančią valstybinę santvarką ir pakeisti ją savo valstybės forma, kuri jau buvo kuriama“.

„Der Spiegel“ pranešė, kad pirmasis yra gerai žinomas 71-erių nedidelės Vokietijos kilmingųjų šeimos narys, o antrasis – 69-erių buvęs desantininkas.

Pasak prokurorų, įtariamieji žinojo, kad jų tikslas gali būti pasiektas tik karinėmis priemonėmis ir naudojant jėgą.

Įtariama, kad jie tikėjo „sąmokslo teorijų konglomeratu, sudarytu iš vadinamųjų „Reicho piliečių“ pasakojimų ir „QAnon“ ideologijos“, teigiama prokurorų pranešime.

Federaliniai prokurorai teigė, kad Heinrichas XIII P.R., kurį grupuotė planavo paskirti naujuoju Vokietijos vadovu, susisiekė su Rusijos pareigūnais, siekdamas susitarti dėl naujos tvarkos šalyje, kai bus nuversta Vokietijos vyriausybė. Įtariama, kad jam tai daryti padėjo rusė Vitalija B.

„Tačiau dabartinio tyrimo duomenimis, nėra jokių požymių, kad asmenys, su kuriais buvo susisiekta, teigiamai reagavo į jo prašymą“, – sakė prokurorai.

Trečiadienį policija sulaikė dar vieną asmenį, kurį prokurorai įvardijo kaip Birgit M.-W. „Der Spiegel“ pranešė, kad ši moteris yra teisėja ir buvusi kraštutinių dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) įstatymų leidėja.

AfD vis dažniau patenka į Vokietijos saugumo tarnybų akiratį dėl savo ryšių su ekstremistais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min