Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje sustiprinto saugumo sąlygomis bus teisiamas „skaros kankinės“ žudikas

Nužudytoji Marwa al-Sherbini
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nužudytoji Marwa al-Sherbini
Šaltinis: BNS
0
A A

Dresdene pirmadienį sustiprinto saugumo sąlygomis bus teisiamas vyras, kaltinamas nėščios egiptietės nužudymu, kuris Egipte ir kitose musulmoniškose šalyse sukėlė pasipiktinimo Vokietija ir jos žiniasklaida bangą.

Atsakovas, kuris dėl teisinių priežasčių vadinamas tik Alexu W. , kaltinamas tuo, kad liepos 1 dieną teismo salėje tuose pačiuose teismo rūmuose, kuriuose dabar tris savaites vyks jo procesas, mirtinai užbadė Marwą al Sherbini.

Šis 28 metų vyras, kuris yra gimęs Rusijoje, 31 metų M.al Sherbini mažiausiai 16 kartų smogė 18 cm ilgio virtuviniu peiliu. Moteris tuo metu buvo trečią mėnesį nėščia – laukėsi savo antrojo vaiko. Ji mirtinai nukraujavo tiesiog užpuolimo vietoje.

Alexas W. taip pat kaltinamas bandymu per tą patį užpuolimą nužudyti M.al Sherbini vyrą Elwy Okazą (Elvį Okazą). Visa tai vyko poros sūnaus, kuriam tuo metu buvo treji su puse metų, akivaizdoje.

Dėl to, kad toks incidentas apskritai galėjo įvykti, ir dėl lėtos Vokietijos žiniasklaidos bei jos politikų reakcijos šalis Egipte ir kitose islamiškose valstybėse sulaukė kaltinimų islamofobija ir dar baisesniais dalykais.

Minimo incidento metu teismo salėje apsaugos nebuvo, o po kelių minučių atvykęs policijos pareigūnas šovė E.Okazui į koją, nes pamanė, kad tai jis yra užpuolikas. E.Okazas liko gyvas.
Ši žmogžudystė svarbia Vokietijos spaudos tema tapo tik po savaitės. Daugelis laikraščių didžiausią dėmesį skyrė ne detalėms, o teismo saugumo klausimui ir siejo šį nusikaltimą su vienu ankstesniu, balandžio mėnesį įvykusiu incidentu.

Šalies politikai buvo užklupti nepasirengę, o kanclerės Angelos Merkel atstovas apie šią žmogžudystę prakalbo tik po savaitės.

Per „skaros kankine“ pramintos aukos laidotuves jos gimtojoje Aleksandrijoje į gatves išėjo tūkstančiai žmonių, kurie, kaip pranešama, skandavo šūkius „Vokiečiai yra Dievo priešai“ ir „Šalin Vokietiją“. Protestai prieš Vokietiją taip pat vyko Irane.

Priežastys, dėl kurios visi minimos dramos dalyviai atsidūrė teismo salėje, yra susijusios su 2008 metų rugpjūčio incidentu Dresdene, kur jie gyveno skirtingose tos pačios gatvės pusėse – ir ne vien tiesiogine prasme.

M.al Sherbini turėjo farmacininko išsilavinimą ir dirbo vaistinėje, o jos vyras genetikas dirba garsiame Maxo Plancko institute. Tuo tarpu Alexas W. gyveno iš pašalpų, niūriame daugiaaukščiame daugiabutyje.

„Jie buvo laimėtojai, o jis buvo nevykėlis“, – praėjusią savaitę rašė kairiosios pakraipos dienraštis „Tageszeitung“.

2008 metų rugpjūtį, kaip praneša spauda, M.al Sherbini paprašė Alexo W. pasitraukti nuo žaidimo aikštelės sūpynių, ant kurių jis sėdėjo ir rūkė. Moteris norėjo, kad Alexas W. užleistų tas sūpynes jos sūnui Mustafai.

Alexas W. atsisakė tai padaryti ir išvadino M.al Sherbini, kuri buvo su skara, islamiste, teroriste ir kale. Moteris patraukė jį į teismą, kuris jam skyrė 780 eurų (2 702 litų) baudą. Alexas W. pateikė apeliaciją, dėl kurios abi šalys liepos mėnesį vėl susitiko teisme.

Alexas W. yra „vėlyvasis emigrantas“ – taip vadinami vokiečių kilmės žmonės iš Rytų Europos, kuriems automatiškai suteikiama Vokietijos pilietybė. Daug tokių emigrantų yra apsigyvenę Dresdene. Alexas W. į Vokietiją iš Permės Urale emigravo 2003 metais.

Ekspertai sako, kad daugelis jaunesnio amžiaus „vėlyvųjų emigrantų“ buvusioje komunistinėje Rytų Vokietijoje yra derlinga dirva kraštutinės dešinės idėjoms ir kad Alexas W. šiuo atžvilgiu nėra išimtis.

Spauda rašė, jog per tą lemtingą liepos 1–osios pasirodymą teisme jis prisipažino balsavęs už neonacių partiją NPD ir sakė, kad musulmonams nėra vietos Europoje.

Kaltintojai siekia, kad Alexas W. būtų nuteistas kalėti iki gyvos galvos.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min