Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos Burbacho mieste apsaugininkai žemino ir tyčiojosi iš pabėgėlių

Antrankiai
E.Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pabėgėlių priėmimo centro, esančio Šiaurės Reino Vestfalijos žemėje, Burbacho mieste, apsaugininkams iškelti kaltinimai žiauriu elgesiu. Žurnalistai šią istoriją jau spėjo pavadinti „vokiškuoju Gvantanamu“, prisimindami nepagarbų JAV karių elgesį su kaliniais Kubos kalėjime. Laikraštis „Abendzeitung“ rašo, kad įtarimai jau pateikti keturiems apsaugininkams.

Įtariamieji filmavo ir fotografavo savo veiksmus mobiliaisiais telefonais. Tyrėjai vieną iš telefonu darytų nuotraukų perdavė spaudai sekmadienį. 

Nuotraukoje matomas ant žemės gulintis prieglobsčio prašytojas, o jo galvą prie grindų remia apsaugininko koja.

„Tai nuotraukos, kurias dauguma žmonių sietų su Gvantanamu“, – teigė netoli esančio Hageno miesto policijos vadovas Frankas Richteris. „Abu apsaugos darbuotojai šypsosi“, – komentuodamas nuotrauką pridūrė policininkas.

Nuotraukoje matomas ant žemės gulintis prieglobsčio prašytojas, kurio rankos surakintos antrankiais, o galva prie grindų remiama su apsaugininko koja.

Kitas apsaugininkas stovi už aukos ir pozuoja. Policijos žiniomis, auka tapo 20 metų pabėgėlis iš Alžyro.

F.Richteris teigė, kad pareigūnai neatmeta galimybės, kad nusikaltimą paskatino padaryti ksenofobinės pažiūros, tačiau pabrėžė, kad byla dar tik pradėta tirti.

„Iki šiol mes neradome jokių įrodymų, kad nusikaltėliai priklausytų kraštutinei dešinei“, – tikino F.Richteris.

Informacija apie nusikaltimą pirmiausiai pasiekė vietos žemės televiziją „WDR“. Jos žurnalistams liudytojai pasakojo apie apsaugos darbuotojų vykdytus mušimus ir pažeminimus. „WDR“ atstovai patikino, kad vienam iš jos žurnalistų buvo parodyti išmaniajame telefone užfiksuoti vaizdo įrašai, kuriuose matomų vaizdų turinys yra panašus į paviešintos nuotraukos.

„Matomas vyras, sėdintis ant purvino apvemto čiužinio, kuris verčiamas ant jo gultis. Tai kelia nerimą, ypač žinant, kad šie žmonės atvyko į mūsų šalį iš kitur, kur jau kentėjo nuo smurto. Jie ieško apsaugos ir tuomet atsiduria tokioje situacijoje. Tai tik dar labiau gilina jų traumą“, – teigė prokuroras Johannesas Daheimas.

Pirmoje 2014 m. pusėje daugiau negu 65 tūkstančiai asmenų paprašė prieglobsčio Vokietijoje. 

„WDR“ atskleidė, kad įtariamieji dirbo privačioje apsaugos įmonėje „European Homecare“.

Žemės vyriausybės vadovas Gerdas Bollermannas pareiškė buvęs šokiruotas nuotraukų ir pažadėjo, kad bus skiriamas didesnis dėmesys apsaugos darbuotojų atrinkimui.

Pirmoje 2014 m. pusėje daugiau kaip 65 tūkst. žmonių paprašė prieglobsčio Vokietijoje.

Policijos vadovas F.Richteris tikino, kad tyrėjai jau šnekėjo su visais 700 pabėgėlių, esančių Burbache. Įtariami penki nusikaltimai, iš kurių keturiuose dalyvavo apsaugos darbuotojai, rašo naujienų svetainė dw.de.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min