Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 3d. 00:12

Vokietijos federalinis teismas uždraudė šiuolaikinį hitlerjugendą (video)

HDJ vasaros stovykla
Kadras iš „YouTube“ / HDJ vasaros stovykla

Vokietijos federalinis administracinis teismas patvirtino, kad organizacijos „Tėvynei ištikima vokiečių jaunuomenė“ („Heimattreue Deutsche Jugend“ – HDJ) uždraudimas yra teisėtas, bei pripažino, kad ši organizacija savo dvasia artima nacistiniam hitlerjugendui, todėl jos veikimas yra antikonstitucinis ir nukreiptas prieš demokratiją, pranešė „Spiegel“.

Organizaciją HDJ dar 2009 metais uždraudė tuometinis Vokietijos vidaus reikalų ministras ir teismas Leipcige. HDJ rengdavo vaikų poilsio stovyklas gamtoje, o taip pat organizuodavo sportinius ir auklėjamuosius renginius vaikams ir paaugliams.

Ministerijos atstovų nuomone, oficialiai skelbiami organizacijos tikslai tėra priedanga mėginimams užauginti „neonacistinį elitą“. Remdamasis informacija iš įvairių HDJ renginių ir pagrindinio jos leidinio „Funkelflug“ analize, teismas padarė išvadą, kad organizacija išpažįsta „kraujo ir žemės“ ideologiją, propaguoja rasinį mokymą ir platina antisemitines pažiūras.

HDJ turi apie 400 aktyvių narių beveik visose federalinėse Vokietijos žemėse. Organizacijos vadovai save vadina „bundesfiureriais“ ir „einheitsfiureriais“. HDJ atstovai taip pat tarpusavyje vartoja pasisveikinimą „Heil“ („Heil dir“ arba „Heil euch“). Vienoje iš HDJ vasaros stovyklų didžiulė susirinkimų palapinė buvo pavadinta „fiurerio bunkeriu“ (Fuehrerbunker).

VIDEO: Wanderungen ! Zeltlager ! Lieder ! So gefährlich ist die HDJ

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min