Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 14, 14:41

Vokietijos vicekancleris pareiškė: „Mūsų galimybės priimti prieglobsčio prašytojus turi ribą“

Vokietijos vicekancleris Sigmaras Gabrielis pirmadienį pareiškė, kad dėl „Europos neveiklumo“ susidūrus su pabėgėlių krize jo šalies galimybės priimti prieglobsčio prašytojus pasiekė ribą.
Sigmaras Gabrielis
Sigmaras Gabrielis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vicekancleris tai pareiškė prieš pirmadienio popietę numatytą Europos Sąjungos šalių vidaus reikalų ministrų susitikimą Briuselyje, kuriame bus tariamasi dėl 160 tūkst. pabėgėlių paskirstymo po 28 nares turinčią Bendriją.

„Dėl Europos neveiklumo per pabėgėlių krizę Vokietijos pajėgumai šiuo metu yra pasiekę ribą“, – sakė S.Gabrielis laikraščiui „Tagesspiegel“.

Problema yra „ne pabėgėlių skaičius, bet jų atvykimo sparta“, komplikavusi Vokietijos žemių ir miestų darbą, sakė vicekancleris šiam Berlyno dienraščiui.

S.Gabrielis, taip pat einantis ekonomikos ministro pareigas, paragino Europą apsvarstyti, kaip ji galėtų „skubiai efektyviu būdu padėti tų pabėgėlių kilmės šalims“.

Jis sakė, kad Vokietija ir Europa galėtų nedelsiant skirti 1,5 mlrd. eurų pagalbą didžiausioms pabėgėlių stovykloms, tokioms, kokios veikia Libane ir Jordanijoje, taip pat mokykloms, maistui ir būstams.

Prognozuojama, kad per šiuos metus į Vokietiją atvyks 800 tūkst. prieglobsčio prašytojų – keturiskart daugiau nei prieš metus ir nepalyginti daugiau nei į bet kurią kitą Europos šalį.

Sekmadienį Berlynas pripažino, kad nebesusitvarko su pabėgėlių antplūdžiu, ir atnaujino pasų patikrą pasienio punktuose, faktiškai išsižadėdamas ankstesnio sprendimo atverti šalies sienas pabėgėliams iš Sirijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min