Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtadienio rytą Neryje pajudėjo ledai, tačiau artimiausią parą potvynis neprognozuojamas (papildyta 16.22 val.)

Ledų sangrūda Neryje, ties Kaunu
Skaitytojo T.Majausko nuotr. / Ledų sangrūda Neryje, ties Kaunu (nuotraukoje - 2010 metų pavasaris)
Šaltinis: 15min
0
A A

Atšilus orui ir pučiant smarkiam vėjui ketvirtadienį Neryje ties Kauno ir Jonavos rajonais pajudėjo ledai. Situaciją stebintys specialistai ramina, kad kol kas nėra požymių, rodančių, jog galėtų prasidėti potvynis. Tačiau Radikių kaime budi ugniagesiai gelbėtojai.

„Jonavos rajonas nuo ledų atsilaisvino. Visi jie suplaukė į Kauno rajono pusę“, – 15min.lt sakė Kauno hidrologijos stoties viršininkas Ričardas Bučinskas. Tačiau šiuo metu situacija nėra grėsminga, nes aukštupyje vandens lygis nėra aukštas.

„Ketvirtadienį ryte Jonavos rajone Neryje vandens lygis siekė 1 m 50 cm. Nuo trečiadienio vanduo pakilo 25 cm. Tai nėra daug. Be to, ledų šioje upės atkarpoje iš viso nebeliko“, – sakė hidrologas.

Iš ryto į galimo potvynio zoną patenkančias teritorijas apžiūrėję Kauno rajono savivaldybės specialistai ir ugniagesiai pasakojo, kad ledų sangrūda formuojasi ties Radikiais. Tačiau baimintis, kad joje visi ledai ir užstrigs, nereikėtų.

„Aukštupyje vanduo nekyla, o arčiau Kauno upėje ledams kelias taip pat laisvas. Todėl greičiausiai vanduo pats padarys savo darbą – ledų sangrūda jau dabar pakritusi“, – sakė Kauno rajono savivaldybės Civilinės ir darbo saugos vyriausias specialistas Antanas Dagilis. Jo teigimu, nepaisnat to, kad kol kas nėra realios potvynio grėsmės, Radikiuose budi gelbėtojai su valtimi. Todėl iškilus pavojui, žmonės bus iš karto evakuoti. Pavakare teritorija vėl bus žvalgoma ir atsižvelgus į naujausius duomenis, derinami veiksmų planai.

Praėjusiais metais pavasarinis potvynis pakaunę užklupo kovo 22-ąją. Netikėta stichija pridarė daug žalos: daugelio gyventojų turtas atsidūrė po vandeniu. Šiemet potvyniui ruoštasi iš anksto: siekiant ištirpdyti ledą ant Neries upės Kauno rajone buvo barstomos durpės, kurios suveikė kaip natūralus tirpiklis.

Papildyta 16.22 val.: Ketvirtadienio pavakare teritoriją apžiūrėję specialistai užtikrino, kad artimiausią parą bus ramu.

„Ledų sangrūda yra ties sodų bendrija, netoli Karmėlavos kapinių. Už jos į Jonavos pusę upėje vanduo teka laisvai, į Kauno pusę – sudėtingiau, tačiau visur yra properšų. Be to, vanduo nekyla: Jonavos rajone vakar nuo ryto vanduo pakilo vos kelis centimetrus, o žemupyje net nukrito“, – vakar pavakare „15min“ pasakojo R.Bučinskas.

Specialistai prognozuoja, kad išsilaikę panašūs orai gali nulemti, kad šiemet realaus potvynio Kauno rajone iš viso nebus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min