Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neries upėje, ties sodais Kauno rajone vanduo nebekyla, Jonavos rajone apsemta 15 namų (papildyta 9.50 val., video, nuotraukos)

Kiekvienais metais Neries ledai išlipa į krantą
15min.lt skaitytojos Reginos nuotr. / Kiekvienais metais Neries ledai išlipa į krantą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neramią naktį išgyvenę Kauno rajone, Drąseikiuose, esančių sodų gyventojai iš ryto galėjo lengviau atsikvėpti – hidrometerologų duomenimis, antradienį iš ryto vanduo Neryje ties šiais sodais nebekilo. O Drąseikiuose, ties sodų bendrija „Slėnis“, net nukrito 5 cm. Vanduo nebekyla ir Neryje ties Jonavos rajonu, kur vakar buvo apsemta keliolika sodininkų sklypų.

Šie duomenys gauti antradienį 5.50 val.

Kaip 15min.lt sakė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Jovita Lapėnaitė, dėl ledų sangrūdų pakilęs vanduo grasino apsemti 15 namų, kurių aštuoniuose nuolat gyvena 20 suaugusiųjų, 8 vaikai ir 2 kūdikiai.

„Jiems buvo pasiūlyta evakuotis, tačiau nė vienas nesutiko, liko savo namuose“, – sakė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Visą naktį Drąseikiuose budėjo ne tik ugniagesiai, pasiruošę bet kurią akimirką valtimis evakuoti žmones. Evakuacijai buvo parengtas ir autobusas. Šiuo metu ugniagesiai gelbėtojai toliau budi.

Pasak jų, sodų bendrijos „Slėnis“ gyventojams pavasarinis potvynis nėra naujiena. Beveik kasmet ši vieta apsemiama.

VIDEO: Neries ledų sangrūda ties Drąseikių karjeru

„Prasidėjus atlydžiui šią vietą stebėjome ne vieną dieną, tačiau iki pirmadienio jokio realaus pavojaus nebuvo. Žmonės apie gresiantį potvynį taip pat buvo įspėti prieš savaitę“, – sakė ugniagesiai.

Jų teigimu, šiuo metu Kauno rajone nėra apsemtų sodų bendrijų. Tačiau pavojus išlieka Jonavos rajone įsikūrusiems sodininkams. Be to, ugniagesiai perspėja apie sustiprėsiantį vėją.

Esant tokioms oro sąlygoms, gyventojams patariama: sutvirtinkite laikinus pastatus, statinius, mechanizmus, laikinas konstrukcijas, įrenginius. Sandariai uždarykite pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite. Svarbesniuose objektuose patikrinkite avarinius elektros energijos šaltinius, pasirūpinkite kuro atsargomis ir pasirenkite gamybos proceso avariniam sustabdymui.

Nestovėkite po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatykite automobilių po medžiais. Jei gyvenate kaime, uždarykite tvartų, namų duris, langus, langines. Namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių. Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėl to privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus.

Papildyta 9.50 val.: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Jonavos rajone, Užusalių seniūnijoje, Guldynų kaime esančioje sodų bendrijoje „Posūkis 2“, yra apsemta 15 namų (iš jų 8 – gyvenamieji), kuriuose yra 20 suaugusių žmonių, 8 vaikai ir 2 kūdikiai. Sodų bendrijoje „Dailininkas“ apsemta 12 namų, iš jų 5 – gyvenamieji. Juose yra 10 suaugusiųjų ir 4 vaikai. Visi gyventojai evakuotis atsisakė. Incidento vietoje ir toliau budi Jonavos rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas su valtimi ir Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas, vairuojantis žmonėms evakuoti skirtą autobusą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min