Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 02, 19:46

S.Cichanouskaja: metai Baltarusijoje prasidėjo dar viena policijos įvykdyta žmogžudyste

Naujieji metai prasidėjo dar viena baltarusio žmogžudyste, kurią įvykdė šios šalies saugumo pajėgos, sekmadienį pranešė Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos štabas. Pasak jo, Naujųjų metų naktį policijos pareigūnai bandė autobuso stotelėje sulaikyti 27-erių Dmitrijų Uschopau, o į ligoninę iš policijos departamento vėliau jis buvo atvežtas jau komos būsenos.
Baltarusijos fotografai dalinasi vaizdais iš protestų jų šalyje
Baltarusijos fotografai dalinasi vaizdais iš protestų jų šalyje / Photographers against nuotr.

S.Cichanouskajos štabo teigimu, šioje istorijoje nėra jokios politinės priešistorės. Net ir Tyrimų komitetas nustatė, kad policija naudojo fizinę jėgą, pabrėžia Baltarusijos opozicija.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sviatlana Cichanouskaja
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sviatlana Cichanouskaja

„Tai yra dar vienas nepateisinamos prievartos panaudojimas, kai saugumo pajėgos bandė paslėpti savo pėdsakus. Kol informacija nepasirodė nepriklausomoje žiniasklaidoje, tol valstybės kontroliuojami kanalai melavo, kad, remiantis Vidaus reikalų ministerijos ataskaita, Naujųjų metų naktį nebuvo jokių incidentų“, – cituojama S.Cichanouskaja.

„Nebaudžiamumas pagimdo žiaurumą“, – pažymi ji.

„Saugumo pareigūnams buvo leidžiama daryti ką nori su žmonėmis, kurie buvo sulaikyti dėl politinių priežasčių. Dabar tokį elgesį jie laiko nauja norma visų baltarusių atžvilgiu – ne tik protestuotojų, bet visų“, – konstatuoja S.Cichanouskaja.

Nuo 1994 metų Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis A.Lukašenka ėmėsi griežtų priemonių prieš jo režimo oponentus, kai po pernai rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų šalyje kilo beprecedenčių protestų banga. Baltarusių opozicija ir Vakarų demokratijos tuos rinkimus laiko suklastotais.

Po rinkimų kilusių protestų metu mažiausiai šeši žmonės žuvo, šimtai buvo sužeisti, tūkstančiai – suimti.

Minsko režimas pasiuntė už grotų ar privertė išvykti iš šalies visus garsiausius valdžios kritikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min