Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 5d. 08:41

Seimo narį Žilinską papiktino, kad teismui atėmus vairuotojo pažymėjimą nebuvo išduotos laikinos teisės (atnaujinta 12.50 val.)

Rokas Žilinskas prie policijos komisariato
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr. / Rokas Žilinskas prie policijos komisariato.

Parlamentaras vėl skundėsi Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT), teisėjai skandalisto skundą patenkino iš dalies, tačiau sėsti prie vairo buvęs žurnalistas vis tiek negalės.

Buvusį LNK žinių vedėją, dabartinį Seimo narį Roką Žilinską be teisių paliko Vilniaus apygardos administracinis teismas, kuris nubaudė už nedidelę avariją sostinės Žalgirio gatvėje, kurią Rokas, tuo metu dar nebūdamas politikas, galėjo padaryti neblaivus.

Po įvykio vairuotojas atsisakė tikrintis blaivumą, todėl laikoma, kad jis buvo girtas. Teismas skyrė R.Žilinskui 3500 litų baudą bei dvejiems metams atėmė vairuotojo pažymėjimą. R.Žilinskas šį nutarimą skundė LVAT, tačiau nesėkmingai.

Ketvirtadienį LVAT teisėjų kolegija atvertė naują R.Žilinsko skundą. Jo esmė – Seimo narys nepatenkintas, kad netekus vairuotojo pažymėjimo jam neišduodamos laikinos teises.

LVAT ši R.Žilinsko pretenzija išnagrinėta rašytinio proceso tvarka.

Papildyta 12.50 val. Teisėjai operatyviai  paskelbė sprendimą. To, ko prašė, R.Žilinskas neišpešė.

„Roko Žilinsko prašymo įpareigoti Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos Eismo priežiūros tarnybą išduoti jam laikiną leidimą vairuoti transporto priemones netenkinti“, – skelbiama LVAT nutartyje, kuri yra neskundžiama.

LVAT teisėjai paguodė R.Žilinską tuo, kad nutarė panaikinti Vilniaus kelių policijos 2008 metų sausio 14 dienos sprendimą ir Vilniaus apygardos administracinio teismo 2008 metų kovo 18 dienos nutartį.

Policija buvo nutarusi neduoti R.Žilinskui laikinų teisių, taip pat situaciją buvo įvertinęs ir pirmosios instancijos teismas.

LVAT teisėjų kolegija pažymėjo, kad pirmosios instancijos teismas neteisėtai ir nepagrįstai plečiamai aiškino administracinių nuobaudų vykdymo procesą reglamentuojančius teisės aktus.

LVAT nėra suformavęs praktikos, kad vairuotojai, vengę pasitikrinti neblaivumą, prilyginami asmenims vairavusiems transporto priemonę apsvaigus nuo alkoholinių gėrimų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Priešingai, pagal šio teismo formuojamą praktiką, vairuotojai, vengę pasitikrinti neblaivumą, negali būti prilyginami asmenims vairavusiems transporto priemonę apsvaigus nuo alkoholinių gėrimų, narkotinių ar psichotropinių medžiagų

Be to, LVAT yra ne kartą pažymėjęs, kad draudžiama plečiamai aiškinti administracinę atsakomybę nustatančias teisės normas ir taikyti administracinę atsakomybę plačiau negu ją numatė įstatymų leidėjas.

Tai reiškia, kad formaliai R.Žilinskas turėjo teisę gauti laikiną vairuotojo pažymėjimą iki 2009 metų sausio 23 dienos, kai įsigaliojo teismo sprendimas atimti iš jo teises dvejiems metams.

Dabar, kai jau eina šios sankcijos R.Žilinskui laikas, klausimas dėl laikinojo vairuotojo pažymėjimo yra nebeaktualus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min