Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 28d. 09:00

Indiška SARS-CoV-2 atmaina: ar iš infekcijos siaubiamos šalies ji gali pasiekti Lietuvą?

Indija 15MAX
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Indija
Indijai registruojant rekordinius susirgimų COVID-19 bei mirčių nuo šios ligos skaičius, pasaulis su nerimu seka ir žinias apie ten aptiktą SARS-CoV-2 atmainą. Nors šis užkratas antroje pagal gyventojų skaičių pasaulio valstybėje, rastas pernai rudenį, dar nelaikomas keliančiu nerimą, jis pasižymi mutacijomis, būdingomis kitiems labiau užkrečiamiems viruso variantams ir spėjo išplisti į kitas šalis. Mokslininkai aiškinasi, kiek indiška atmaina pavojinga, tačiau manoma, kad ji – labiau užkrečiama ir atsparesnė jau įgytam imunitetui.

Kremavimui kerta parkus

Iš nuotraukų Indija daugeliui pažįstama kaip itin spalvinga, besišypsančių žmonių, miestų gatvėse verdančio gyvenimo ir mūsų akiai ne visai įprastos architektūros šalis.

Šiomis dienomis nuotraukose iš šios tolimos Azijos šalies dominuoja liūdni vaizdai – nuo COVID-19 kenčiančių, jiems padedančių ar mirusius artimuosius apraudančių žmonių.

Ir kūnams kremuoti skirtų laužų. Pagal tenykštes tradicijas, mirusieji deginami.

Bet, nors Indijoje gyvena daugiau nei 1,3 mlrd. žmonių, dar niekada mirusieji nebuvo deginami tokiu mastu.

Vienoje nuotraukoje iš Naujojo Delio matyti daugiau nei 30 kremavimo laužų. Gali būti ir daugiau, mat per dūmus ir laužus apstojusius artimuosius ne visi matyti.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Masinis koronaviruso aukų kremavimas Indijoje
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Masinis koronaviruso aukų kremavimas Indijoje

Mirusiųjų tiek daug, kad sostinėje net įrengiami laikini krematoriumai. Ten deginama tiek kūnų, kad jau prašoma leidimų kirsti medžius miesto parkuose.

Užsikrėtimų COVID-19 skaičius Indijoje ėmė itin sparčiai augti antroje kovo pusėje.

Nuo balandžio vidurio Indijoje kasdien buvo pranešama po 200 tūkst. naujų COVID-19 atvejų – tai buvo gerokai daugiau nei pernykščio piko metu, kai atvejų skaičius per dieną siekė 93 tūkst.

Pastarosiomis dienomis Indija vis registruodavo naujus rekordinius skaičius. Antradienį buvo užregistruota daugiau nei 370 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų ir 3 285 mirties atvejai (pirmadienį jų buvo 2 806).

Kartu imta garsiau kalbėti apie toje šalyje aptiktą SARS-CoV-2 atmainą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min