Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 17d. 15:37

A.Navickas: atlygis už nedirbtas dienas mokytojams galėtų būti išmokėtas per kelerius metus

Andrius Navickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Andrius Navickas

Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga (LŠDPS) atlygį už nedirbtas dienas streikuojantiems pedagogams turėtų išmokėti per kelerius metus, sako profsąjungos lyderis Andrius Navickas.

Jo teigimu, užmokestis mokytojams bus atseikėtas rėmėjų ir LŠDPS surinkų narių mokesčių lėšomis.

„Paramos dabar yra apie 40 tūkst. iš aukų, ir pagrindinis šaltinis, kaip sakiau, yra nario mokestis. Nario mokesčio mes apie pusę milijono generuojam per metus. Nemanom, kad būtų labai nepakeliama organizacijai per kelerius metus kompensuoti visas prarastas [mokytojų išmokas]“, – pirmadienį portalui Delfi.lt teigė A.Navickas.

Jis streikuojantiems mokytojams yra pažadėjęs, kad nedirbtos dienos bus kompensuotos.

„Mes visada kompensuojame. Ir tie mokytojai, kurie dalyvavo streikuose – galite paklausti, ir 2012, ir 2016 metais – visada kompensuojame mokytojams prarastą darbo užmokestį“, – anksčiau 15min teigė A.Navickas.

Pirmadienį jis aiškino, kad visos sumos dar šįmet pedagogams išmokėti nepavyks.

„Manau, kad mes kompensuotumėm didžiąją dalį, tiems, kurie daugiausia prarado, bet manau, kad ir ministerijai (Švietimo ir mokslo ministerijai – 15min), ir Vyriausybei bus svarbu, ir jos norės, kad ugdymo procesas būtų kompensuotas.

Ar tas spragas paliksim, jeigu mokytojams nebus už intensyvumą mokama, tai gali būti, kad mokytojai atsisakys už tą laikotarpį, kuris buvo praleistas, dirbti, jeigu jiems visai nebus mokama“, – aiškino jis.

Komentuodamas A.Navicko mintį apie tai, kad kompensuojant mokytojų algas galėtų prisidėti Vyriausybė, susisiekimo ministras, laikinai einantis švietimo ir mokslo ministro pareigas, Rokas Masiulis tikino šio klausimo detaliai nenagrinėjęs.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Masiulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Masiulis

„Ar čia neturėtų būti Vyriausybės lygmeniu sprendžiama šitas klausimas? – Delfi.lt studijoje svarstė jis. – Tai man naujas klausimas, šito klausimo mes nesame dar diskutavę [...]. Net nežinau, kokie mano įgaliojimai.“

Pirmadienį LŠDPS socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbė, kad iki gruodžio 16-osios į streiko fondo sąskaitą buvo surinkta 33748,60 Eur.

Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad Vyriausybė už nedirbtas dienas streikuojantiems mokytojams atlygio nemokės.

„Tai, kaip girdėjome, prisiėmė viena profesinė sąjunga, kuri organizuoja streikus, [...] tikiuosi, taip ir bus padaryta“, – lapkričio 28-ąją teigė S.Skvernelis.

Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) duomenimis, pirmadienį streikuoja 36 mokyklos, apie 350 pedagogų. Pedagogų streikas dėl nuo rugsėjo įsigaliojusios jų darbo apmokėjimo tvarkos tęsiasi nuo lapkričio 12 dienos.

Keliasdešimt pedagogų, reiškiančių norą derėtis, nuo lapkričio 28-osios nepalieka ŠMM patalpų.

Antradienį ŠMM planuoja pristatyti teisės aktų pakeitimus, kaip galėtų būti tobulinamas etatinis mokytojų apmokėjimo modelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:38
01:02
01:19
Parašykite atsiliepimą apie 15min