Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 17:25

Abiturientai ruošiasi išleistuvėms: kainų skirtumas tarp Vilniaus ir regionų mažėja

Siaučiant vėjui spalvingi Palangos abiturientai žygiavo per miestą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Abiturientų šventė

Koronaviruso pandemija dvyliktokų planų nesujaukė – išleistuves švęsti planuoja ir Vilniuje besimokantys abiturientai, ir mažesnių miestų gimnazistai. Tiesa, panašu, kad šįmet didelio kainų skirtumo tarp Vilniaus miesto ir regionų nėra – kai kuriuose miesteliuose šventei skiriamos sumos siekia ir 100 eurų, o Vilniaus mokyklose – perpus mažiau.

Už vakarinę dalį – 80 eurų

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dvyliktokė Vilija Linartaitė sako, kad išleistuvės šiais metais jos mokykloje įvyks, o dalyvauti, kaip pati teigė, planuoja.

„Mokykla išleistuves galvoja švęsti rugpjūčio 13 d. Pirmą dalį, oficialų atestatų teikimą, darom mokykloje, mokyklos kieme. Antrai daliai mes nuomojamės salę viešbutyje „Crown Plaza“, – 15min pasakojo ji.

Daug neplanuoju išleisti, nes nemanau, kad verta dėl vienos dienos.

Pasak abiturientės, pirmoji šventės dalis abiturientams kainuos 20–40 eurų, o vakarinė – dvigubai daugiau – 80 eurų. Tiesa, tėvams išlaidos nebus tokios didelės, todėl dalyvauti vakarinėje dalyje galės sumokėję apie 50 eurų: „Bet pas mus tėvų labai nedaug eina, išeina, kad čia labiau vaikų šventė.“

Kalbėdama apie pasiruošimą išleistuvėms, V.Linartaitė pabrėžė, kad daug nesiruošia, o ir didelės pinigų sumos, kaip pati mano, neišleis.

„Turiu jau suknelę, turiu batus, tai, manau, kad esu iš dalies pasiruošus, liko tik apgalvoti aksesuarus, tai ruošiuosi, bet nepersistengiu. [...] Daug neplanuoju išleisti, nes nemanau, kad verta dėl vienos dienos“, – dėstė moksleivė.

Didesni saugumo reikalavimai

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos abiturientė Vesta Vitkutė taip pat planuoja dalyvauti išleistuvėse, tačiau, kaip ir Vilija, išleistuvėms didelių sumų tikisi neišleisti.

„Kažkiek kainuos, bet stengiuosi ir neišlaidauti, nes norisi ir mokslams, ateičiai pataupyti“, – kalbėjo moksleivė.

Žinom, kad tikrins ir temperatūrą, yra atsižvelgta ir į viruso situaciją.

Išleistuvių šventė šįmet įvyks Šilalės miestelio kultūros centre, o pasiruošimas jai, anot moksleivės, intensyvus – ji pati svarsto, kaip galėtų apsirengti, abiturientai šventei ruošia valsą: „Žinom, kad tikrins ir temperatūrą, yra atsižvelgta ir į viruso situaciją.“

Abiturientė pasakojo, kad renginys kultūros centre bus nemokamas, o vakarinė dalis visiems – ir tėvams, ir mokiniams – kainuos 50 eurų.

Organizuoti išleistuves tėvai atsisakė

Pasak Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleivės Tautės Baranauskaitės, atestatų įteikimas jos mokykloje bus, o ar įvyks vakarinė renginio dalis – neaišku.

„Vakarinę dalį organizuojasi patys mokiniai, nes tėvai tai daryti atsisakė. Jei pavyks susiorganizuoti, į šventę eičiau“, – kalbėjo abiturientė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pilaitės gimnazistai švenčia išleistuves
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pilaitės gimnazistai švenčia išleistuves

Kaip pasakojo Tautė, tėvai šventės organizuoti nepanoro dėl karantino situacijos ir „kitų rizikų“. Vis dėlto moksleivė nusiteikusi pozityviai ir mano, kad vakarinę išleistuvių dalį kartu su kitais moksleiviais suorganizuos: „Ieškomės patys vietos, sekasi gerai, manau, kad viskas pavyks.“

Specialiai, kaip pati teigė, išleistuvėms nesiruošė, bet pridūrė, kad kiti šventei ruoštis pradėjo jau žiemą.

„Nusipirkau paprastą suknelę ir tiek, kiti jau ir žiemą nusipirkę sukneles buvo“, – pridūrė Tautė.

Gimnazistams atestatų įteikimo šventė su dovanomis mokytojams kainavo 25 eurus, o jei įvyks ir vakarinė dalis, Tautė mano, kad ji kainuos dar tiek pat.

Išleistuvėms žada išleisti iki 200 eurų

Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientė Austėja Vaičiūtė išleistuvių aprangai žada išleisti iki 200 eurų. Dar 10 eurų Austėjai kainuos oficiali dalis – įteikimas – bažnyčioje, o šventė vakare atsieis 50 eurų.

Kaip sakė Austėja, eiti į išleistuvių šventę planuoja dauguma – pandemijos klasės draugai nesibaimina: „Mūsų miestelyje mažai užsikrėtimų, tai visi labai laisvai jau žiūri.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Licėjaus abiturientų išleistuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Licėjaus abiturientų išleistuvės

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivis Simas Kontrimas taip pat tikino, kad daugelis dvyliktokų išleistuvėse dalyvaus: „Gal vienas ar du žmonės atsisakė, nes tie žmonės mažiau bendraujantys, tai nelabai nori ir į išleistuves eiti.“

Oficiali dalis bažnyčioje ir vakarinė dalis sodyboje Simui kainuos daugiau nei Austėjai – 100 eurų.

„Ruoštis dar nelabai pradėjau, tikriausiai susirasiu geresnę aprangą, bet nelabai didelę reikšmę teikiu šventei“, – dėstė jis.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šįmet dėl COVID-19 pandemijos baigėsi liepos 21-ąją. Pakartotinė sesija – rugpjūčio 4 dieną.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min