Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 spalio 9d. 10:23 , Atnaujinta: 2017 spalio 9d. 14:05

Akademinės etikos kontrolieriui kilo klausimas, ar pats P.Baršauskas parašė habilitacinį darbą

Statybų pradžios renginys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Akademinės etikos kontrolieriui kilo klausimas, ar pats P.Baršauskas parašė habilitacinį darbą
Išvadą dėl Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko monografijos akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas žada pateikti artimiausiu metu, tačiau dar nori gyvai susitikti su jos autoriumi.

„Aš tikiuosi, jei šiandien nesulaukiame P.Baršausko, parašome paskutinį kreipimąsi, kad atvyktų arba mane priimtų. Manau, žmogus į vieną klausimą ras galimybę atsakyti. Aš ir telefonu galiu paskambinti, paprašyti, kad žmogus atsakytų, ar tikrai jis parašė tą monografiją“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V.Sadauskas.

P.Baršausko Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyboje Vilniuje laukta pirmadienio rytą, tačiau jis nepasirodė. KTU pirmadienį BNS informavo, kad tuo metu rektorius dalyvavo posėdyje šioje aukštojoje mokykloje.

KTU Dokumentų valdymo skyrius informavo, kad penktadienį P.Baršauskas išsiuntė atsakymą šiai tarnybai, jog yra nusiteikęs bendradarbiauti, bet prašo klausimus pateikti raštu.

V.Sadauskas tvirtino, kad visa kita medžiaga šioje byloje jau surinkta.

„O toliau jau techninis darbas, mes palyginimus visus esame atlikę, kas reikalinga, ir priimti sprendimą tikrai bus nesudėtinga. Per savaitę, jei pavyksta gauti bet kokį atsakymą iš pono P.Baršausko, mes tai padarome“, – sakė kontrolierius.

Olgos Posaškovos / lrs.lt nuotr./Vigilijus Sadauskas
Olgos Posaškovos / lrs.lt nuotr./Vigilijus Sadauskas

Pasak V.Sadausko, jis nori KTU rektoriaus paklausti vienintelį klausimą – ar P.Baršauskas pats rašė tiriamą monografiją.

Rugsėjo 25-ąją spaudos konferencijos metu P.Baršauskas minėjo girdėjęs įtarimus, kad ne pats rašė habilitacinį darbą, tačiau aiškaus atsakymo dėl to nedavė.

„Girdėjau ir kaltinimų, kad aš nusipirkau monografiją. Man sunku į tai atsakinėti, kai žinau, kiek darbo įdėjau, kiek dirbau tarptautinio verslo terpėje“, – sakė jis.

Praėjusią savaitę KTU paskelbė universiteto bendruomenei, studentams skirtą vaizdo įrašą, kuriame P.Baršauskas teigia besiruošiantis teismams ir neplanuojantis viešai atsakinėti į „tendencingą, iš konteksto ištrauktą melą“, komentuosiantis „tik pagrįstus faktus“.

VIDEO: KTU | Rektoriaus pranešimas

P.Baršauskas anksčiau kviečiamas neatvyko pas akademinės etikos kontrolierių teigdamas, kad su jo vadovaujama tarnyba norėtų bendrauti raštu.

KTU paskelbė poziciją, kad kviesdamas rektorių kontrolierius nenurodo, koks teisės aktas suteikia teisę „primygtinai reikalauti atvykti į tarnybą ir teikti paaiškinimus žodžiu, atsisakant priimti paaiškinimus raštu“.

„Toks kategoriškas atsisakymas priimti paaiškinimus raštu, akivaizdžiai pažeis Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos nuostatuose nurodytus principus ir nulems neteisingo, šališko sprendimo priėmimą“, – paskelbtame pareiškime teigė universitetas.

Tyrimo eigą dėl galimo plagiato P.Baršausko habilitaciniame darbe pirmadienį Seime su kontrolieriumi aptarė parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pirmadienį viešą pareiškimą dėl galimai plagijuoto P.Baršausko habilitacinio darbo išplatino KTU studentų atstovybė. Ji teigia susilaikanti nuo esamos situacijos vertinimo ir, kol nėra oficialių įrodymų, palaikanti KTU rektorių.

„Tikime, kad paskelbus oficialias išvadas dėl rektoriaus monografijos bus priimti adekvatūs sprendimai“, – rašoma pareiškime, pasirašytame KTU studentų atstovybės prezidento Luko Kijausko.

15min nuotr./KTU SA pareiškimas
15min nuotr./KTU SA pareiškimas

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius šiuo metu tiria skundą dėl galimų plagijavimo atvejų KTU rektoriaus habilitaciniame darbe. Skundą Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybai pateikė buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Algirdas Avižienis. Jo teigimu, P.Baršausko monografijoje yra daugybė plagijavimo atvejų.

P.Baršauskas jam metamus kaltinimus neigia ir tikina, kad jo darbe būta techninių klaidų. KTU Akademinės etikos kolegija po automatinio P.Baršausko publikacijos patikrinimo paskelbė, kad monografijoje esama citavimo problemų, tačiau plagiato nėra. Kadenciją baigusi taryba pareiškė nerekomenduojanti rektoriui atsistatydinti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

37:44
01:01
18:31

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min