-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Iki 15 eurų pigesnių būrelių tikėjęsi tėvai nusivils – kai kurios ugdymo įstaigos atkanda kąsnį ir sau

Nuo spalio 1 d. įsigaliosiančio neformalaus ugdymo krepšelio pagrindinis tikslas – didinti būrelių prieinamumą ir mažinti tėvų finansinę naštą. Iki 15 eurų – tikslią sumą dar patvirtins savivaldybės – tiek galėtų sumažėti mėnesio vieno būrelio kaina vaikui. Vis dėlto palengvinti tėvų finansinę dalią skuba ne visos neformalaus ugdymo įstaigos. Jos, naudodamosi palikta galimybe, lėšas ketina paskirti savo reikmėms ar darbuotojų atlyginimams.

Rinką sureguliuos vartotojas

Vienas iš neformalaus ugdymo krepšelio iniciatorių liberalas Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad pagrindinis šio žingsnio tikslas – didinti neformalaus ugdymo prieinamumą ir plėsti jo spektrą. Pasak jo, skubotai vertinti dabar susiklosčiusios situacijos nederėtų, nes tikslas vis tiek bus pasiektas, o periferiją sureguliuos patys šių paslaugų vartotojai.

Tėvai juk patys spręs, o tada tie, kurie nusprendė veiklų nepiginti, matys ir rezultatus, – svarstė G.Steponavičius.

„Visų pirma, reikėtų pasidžiaugti, kad atsiras žymiai daugiau veiklų, kurias finansuos valstybė. Kiek žinau, dabar patvirtintos net 226 programos. Didžioji dalis neformalaus ugdymo programų tikrai atpigs ir bus prieinamesnės. Manau, kad tai labai pasijaus regionuose, kuriuose kai kurie užsiėmimai gali tapti net visai nemokami. O tie atvejai, kai neketinama piginti veiklos, yra labai maža dalis“, – kalbėjo G.Steponavičius.

Baimintis, dėl to, kad neformalus krepšelis nepasieks vartotojo, pasak idėjos iniciatoriaus, nereikėtų, nes žmonės patys pasirinks tuos, kas siūlo geresnes kainas ir galimybes.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gintaras Steponavičius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Gintaras Steponavičius

„Sakykime, vaikas lanko vieną sporto mokyklą ir tėvai mato, kad jiems paslauga nepinga. Sužino, kad kitur atpigo ir veda vaiką kitur. Tėvai spręs patys, o tada tie, kurie nusprendė veiklų nepiginti, matys ir rezultatus“, – svarstė G.Steponavičius. Pašnekovas pridūrė, kad visų pirma, reikia kelis mėnesius palaukti, tada bus matyti, kaip sistema veikia, ir bus galima daryti išvadas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius