Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 2d. 12:33 , atnaujinta: 2017 gegužės 2d. 13:46

Vidaus reikalų ministerija siūlo Kaune įsteigti Viešojo saugumo akademiją

Policija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Policija

Kaune numatoma kurti atskirą specializuotą aukštąją mokyklą, kuri rengtų pareigūnus. Pasiūlymus aukštojo mokslo reformai pateikusi darbo grupė nurodo, kad Kaune turėtų atsirasti Policijos akademija. Tuo metu vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas BNS sakė, kad nauja įstaiga turėtų rengti ne tik policininkus, bet ir pataisos įstaigų pareigūnus, muitininkus, pasieniečius, ugniagesius.

Tokią atskirą aukštąją mokyklą savo pateiktame plane mini premjero sudaryta darbo grupė, parengusi siūlymus dėl mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos.

Pareigūnų akademija iš dalies turėtų būti kuriama Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto pagrindu, BNS nurodė VRM.

Anot VRM pranešimo, į steigiamą akademiją būtų integruojamos vidaus tarnybos pareigūnų profesinio mokymo įstaigos ir padaliniai (3 mokyklos, 3 mokymo centrai ir 1 mokymo poskyris), Muitinės mokymo centras ir Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos mokymo centras.

Taip pat teigiama, kad pareigūnams būtų sudaromos nuolatinio tobulėjimo ir mokymosi sąlygos siekiant tolesnės karjeros, atsirastų sąsaja tarp pirminio pareigūnų parengimo ir aukštojo mokslo.

„Visi statutiniai pareigūnai būtų rengiami vienoje įstaigoje. Akademija taip pat užtikrintų nuolatinį pareigūnų mokymą – nuo profesinio parengimo iki bakalauro ar net magistro studijų“, – pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Planuojama, kad Viešojo saugumo akademijoje iš viso galėtų studijuoti apie 1200 studentų, o neformaliame mokyme nuolat dalyvautų apie 500 klausytojų.

„Daugumai specializuotų fakultetų papildomų išlaidų nereikėtų, tačiau atsirastų bendri standartai, bendri dalykai, kai kur gal net pavyktų sutaupyti. Pavyzdžiui, ir policijos, ir muitinės, ir Kalėjimų departamento darbuotojai turi mokėti naudotis ginklu, tad visiems galbūt pakaktų vienos šaudyklos“, – sako E. Misiūnas.

Planuojama, kad sujungimo ir steigimo etapu akademijai reikėtų apie 4 mln. eurų lėšų. Veiklos palaikymui kasmet – apie 0,5–1 mln. eurų.

„Šiuo metu tariamasi, kokiose patalpose galėtų veikti Viešojo saugumo akademija. Taip pat daug kalbamės su Mykolo Romerio universiteto vadovybe, mat šiame universitete šiuo metu vykdomos viešojo saugumo studijos“, – aiškina E.Misiūnas.

Viešojo saugumo akademijos steigimui dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas.

Šiuo metu nėra atskiros tik pareigūnus rengiančios aukštosios mokyklos, juos rengia Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetas, profesinė Lietuvos policijos mokykla.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min