Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 19d. 14:33

Kaune rungėsi skaičiavimo mintinai entuziastai

Kaune vyko matmintinio varžybos
Mariaus Alaburdos nuotr. / Kaune vyko matmintinio varžybos

Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultete vyko 11-ojo Lietuvos matmintinio čempionato finalas. Daugiau kaip 100 visų klasių moksleivių ir suaugusių šeštadienį rungėsi skaičiuodami mintinai.

4 – 6 klasių kategorijoje nugalėjęs šeštokas iš Vilniaus Žilvinas Aleksa sakė, kad tokioms rungtims reikia treniruočių. „Matmintinio varžybose dalyvauju nuo antros klasės. Patinka, kai atsakymą apskaičiuoji savo galva“, – sakė jis.

Vaikai tokiose varžybose sėdi prie kompiuterio ir gauna aritmetines užduotis. Jas reikia kuo greičiau išspręsti be jokių pagalbinių priemonių.

Vaikai tokiose varžybose sėdi prie kompiuterio ir gauna aritmetines užduotis. Jas reikia kuo greičiau išspręsti be jokių pagalbinių priemonių.

Pasak Tarptautinio matmintinio komiteto atstovė Lietuvoje Rasos Alaburdienės, šis užsiėmimas yra labai naudingas moksleiviams. „Pradinukų tėvai sako, kad jų vaikai treniruodamiesi skaičiuoti mintinai būna stropesni, labiau disciplinuoti mokydamiesi kitų mokslų. Vyresnieji sako, kad skaičiavimas jiems padeda ugdyti dėmesį, kantrybę. Tai labai praverčia ir vėliau, jau studijuojant. Matmintinio entuziastai vėliau renkais ne tik su matematika susijusias studijas, bet ir mediciną, dailę, teisę“, – kalbėjo R.Alaburdienė.

Iš pradžių matmintinis buvo rengiamas tik moksleiviams. Bet kai pirmieji dalyviai suaugo, pareiškė norą toliau dalyvauti šiose rungtyse. Dėl to pradėtos rengti ir suaugusiųjų varžybos.

Nuo 7 klasės berniukai ir mergaitės rungiasi atskirai. R.Alaburdienė aiškino, kad taip daroma norint išvengti spekuliacijų esą berniukai geriau moka matematiką ir neteisinga, kai jie rungiasi kartu. „Iš tikrųjų rezultatai rodo, kad mergaitės nė kiek nenusileidžia berniukams. Pavyzdžiui, ilgametė absoliuti čempionatų nugalėtoja būdavo dabar jau studentė Gintarė Vaičaitytė“, – teigė R.Alaburdienė.

Šalies čempionato nugalėtojai, po 5 iš visų amžiaus grupių (taip pat vienas geriausiai pasirodęs pirmokas, nors ir nelaimėjęs pradinukų grupėje pirmos vietos) važiuos gegužę į Latviją. Rygoje vyks tarptautinis matmintinio turnyras.

Finalo dalyvius jau tradiciškai priėmė Kauno Vytauto Didžiojo Universiteto Informatikos fakultetas. Sveikinimo žodžius tarė ir prizus dalyviams įteikė Informatikos fakulteto dekanė Daiva Vitkutė-Adžgauskienė, prodekanė Sigita Pečiulytė. Švietimo ir mokslo ministerijos vyresnioji specialistė Regina Vasiliauskienė.

„Svečių valandos“ metu VDU IF multimedijos laboratorijos vedėjas Egidijus Vaškevičius pristatė programą „Multimedijos eksperimentai“. Mokiniai galėjo patys išbandyti garsų kūrimo pultą, rankų judesiais valdyti kompiuterį, o laboratorijoje – užsidėję specialų šalmą fiksuoti mintis.

Papildomais prizais apdovanoti mokytojai iš daugiausiai dalyvių į Lietuvos finalą paruošusių mokyklų.

Matmintinio varžybas pirmieji pradėjo rengti estai. Dabar jos vyksta Latvijoje, Lietuvoje, Slovėnijoje ir Ukrainoje. Šių šalių atstovai ir dalyvauja tarptautiniuose turnyruose.

Lietuvoje matmintinio varžybose paprastai dalyvauja apie 1300 vaikų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min