15min be reklamos
2022 10 06, 06:49

KT skelbs, ar darbas privačiame universitete turėjo skaičiuotis į mokslinį stažą

Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį skelbs nutarimą byloje, ar darbas privačiame universitete turėjo skaičiuotis į mokslinį stažą.
Studentai
Studentai / 123RF.com nuotr.

KT nagrinėjo bylą dėl Mokslininkų valstybinių pensijų laikinojo įstatymo nuostatos, pagal kurią mokslinio darbo stažą šiai pensijai gauti sudarė tik mokslinio darbo laikas valstybinėse mokslo ir studijų institucijose.

Kaip pranešė KT, dėl tokios anksčiau galiojusios nuostatos kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), nagrinėjantis ISM vadybos ir ekonomikos universitete dirbusio dėstytojo skundą.

LVAT sustabdė administracinę bylą dėl mokslinio darbo stažo mokslininkų valstybinei pensijai gauti, kurioje apskųstas „Sodros“ sprendimas, nes į stažą nebuvo įtrauktas darbo nevalstybiniame universitete laikotarpis.

Kaip nurodoma bylos medžiagoje, „Sodros“ Vilniaus skyrius į mokslinio darbo stažą neįskaitė laikotarpio nuo 2000 metų rugsėjo 1 dienos iki 2018 metų lapkričio 13 dienos, kai dėstytojas dirbo ISM Vadybos ir ekonomikos nevalstybiniame universitete.

Pareiškėjo teigimu, pagal buvusį reguliavimą susiklostė tokia situacija, kad panašus ar analogiškas mokslininko darbas traktuojamas skirtingai vien dėl to, kad jis atliekamas nevalstybinėje mokslo ir studijų institucijoje, t.y. priklauso nuo mokslininko socialinės padėties, nuo to, kokiame ūkio sektoriuje, viešajame ar privačiame, jis dirbo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min