Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 1d. 15:05

Plagijavęs P.Baršauskas neteko habilituoto daktaro laipsnio

Visvaldas Matijošaitis ir Petras Baršauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Visvaldas Matijošaitis ir Petras Baršauskas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Senatas panaikino buvusio Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus Petro Baršausko habilituoto daktaro laipsnį.

Laipsnį atšaukti nurodė Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba, praeitų metų spalį pareiškusi, kad rengdamas habilitacinį darbą P.Baršaukas nesilaikė citavimo taisyklių ir pažeidė akademinės etikos reikalavimus.

VGTU Senato narys, mokslo ir inovacijų prorektorius Antanas Čenys BNS patvirtino, kad sprendimas priimtas vykdant Akademinės etikos kontrolieriaus nurodymą.

„Vakar senate buvo atšauktas sprendimas suteikti Petrui Baršauskui habilituoto daktaro laipsnį. Mes nesvarstėme, ar ten yra plagiatas, ar nėra, kadangi pagal įstatymą atėjus kontrolieriaus išvadai mes turime ją vykdyti. Jis netenka habilituoto daktaro vardo, kokios pasekmės toliau – nežinau“, – teigė A.Čenys.

VGTU nuotr. / Antanas Čenys
VGTU nuotr. / Antanas Čenys

P.Baršauskas anksčiau neigė plagijavimą, tikino, kad jo darbe yra techninių klaidų. Be to, jis siekė per teismą panaikinti jam nepalankų Tarnybos spendimą.

P.Baršausko advokatė Jurgita Judickienė anksčiau aiškino, kad kontrolieriaus tyrimas buvo atliekamas vienašališkai, taip pat viršijant įgaliojimus ir nesilaikant skaidrumo bei teisės būti išklausytam principų.

Sausio 17-ąją Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad P.Baršauskas, gindamasis nuo įtarimų plagijavus, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

„Tiriant nustatyta, kad P.Baršauskas pasirašė KTU darbuotojų parengtus AEPK tarnybai skirtus atsakymus, susijusius su galimais P.Baršausko akademinės etikos pažeidimais dėl habilitacijai pateiktos monografijos. VTEK vertinimu, savo parašu patvirtindamas parengtų atsakymų teisingumą, P.Baršauskas sutapatino asmeninio pobūdžio raštus su KTU veiklos raštais ir tokiu būdu pasinaudojo KTU žmogiškaisiais ištekliais ne tarnybos tikslais“, – rašyta pranešime žiniasklaidai.

Tarnybai dar atliekant tyrimą, P.Baršauskas po raginimų atsistatydinti pasitraukė iš KTU rektoriaus pareigų.

P.Baršauskas monografiją VGTU apsigynė 2002 metais.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius tyrimą dėl plagiato P.Baršausko monografijoje atliko gavęs buvusio Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Algirdo Avižienio prašymą.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min