Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 30d. 14:52 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 30d. 16:43

Po atostogų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, dalies pradinukų priežiūrą ir maitinimą mokyklose turės užtikrinti savivaldybės

Mokykla
123RF.com nuotr. / Mokykla

Sausio pirmąją savaitę bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Tačiau pradinukams, negalintiems likti namuose, nes tėvai dirba svarbius darbus valdant epidemiologinę situaciją, bus sudarytos sąlygos saugiai mokytis mokyklose.

Vyriausybė šiandien priimtame nutarime įpareigojo savivaldybių administracijas užtikrinti pradinių klasių mokinių nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą mokyklose, dienos centruose ar kitose įstaigose, jeigu tėvai, pavyzdžiui, medikai, slaugytojai, pareigūnai, privalo darbus atlikti darbo vietoje ir negali vaikų prižiūrėti namuose. Tokia tvarka galiojo ir karantino metu pavasarį.

„Siekiame, kad būtų užtikrintos saugios sąlygos vaikams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali likti vieni namuose, kol jų tėvai dirba svarbius darbus, valdydami epidemiologinę situaciją. Prašome savivaldybių šiems vaikams sudaryti galimybes ateiti į įstaigas, kuriose jie galėtų mokytis ir būti prižiūrimi“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Jurgita Šiugždinienė

Švietimo įstaigos ugdymą ir veiklas pradinukams organizuos užtikrindamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Žiemos (Kalėdų) atostogos pradinių klasių mokiniams baigiasi 2021 m. sausio 3 d., 5–12 kl. mokiniams – sausio 5 d.

Kaip ir iki šiol, įprastu būdu dirbs specialiosios mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės. Taip pat veiks ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos, tačiau ŠMSM rekomenduoja vaikus vesti tik tiems tėvams, kurie neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose.

Iki prasidedant mokinių atostogoms gruodžio mėnesį, bendrojo ugdymo mokyklos galėjo rinktis mokymo būdą – kontaktinį, nuotolinį ar mišrų. ŠMSM atlikta mokyklų situacijos apžvalga rodo, kad visų mokyklų bendruomenės per pavasario ir rudens karantino laikotarpius jaučiasi įgijusios praktinės ugdymo organizavimo nuotoliniu būdu patirties, didžioji dauguma mokyklų savo pasirengimą dirbti nuotoliniu būdu įvertino kaip gerą arba labai gerą, taip pat ir pradinėse klasėse.

Savivaldybės privalės užtikrinti dalies pradinukų priežiūrą ir maitinimą mokyklose

Nuo sausio pradinukams mėnesiui pereinant į nuotolinį mokymą, savivaldybės privalės užtikrinti vaikų, kurių tėvai prisideda valdant COVID-19 situaciją, priežiūrą ir maitinimą mokyklose, nusprendė Vyriausybė.

Švietimo ir mokslo ministerijos nuotr./Mokinių maitinimas
Švietimo ir mokslo ministerijos nuotr./Mokinių maitinimas

„Tačiau mes prašome papildyti nutarimą nuostata, kuri užtikrintų saugias sąlygas vaikams kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali vieni likti namuose, kol tėvai dirba svarbius darbus valdant epidemiologinę situaciją (medicinos, slaugos darbuotojai, statutiniai pareigūnai), pasirūpinant ne tik nuotoliniu ugdymu, bet ir teikiant vaikams maitinimo paslaugas“, – sakė J.Šiugždinienė.

Karantino pataisose numatyta, kad savivaldybės turės užtikrinti pradinukų nuotolinį ugdymą, užimtumą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai, įtėviai, globėjai ar kiti įstatyminiai atstovai „privalo darbo funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje ir negali vaikų priežiūros užtikrinti namuose“.

Pabrėžiama, kad vaikų priežiūra, nuotolinis mokymasis ir maitinimas turės būti užtikrintas laikantis visų karantino ir kitų saugumo reikalavimų.

J.Šiugždinienė sako, kad analogiškos paslaugos buvo teikiamos maždaug 600 pradinukų pavasarinio karantino metu ir šiuo metu „skaičius būtų panašus“.

Ministrė spaudos konferencijoje taip pat akcentavo, kad nors išlyga dėl pradinukų priežiūros skirta su pandemija kovojančių pareigūnų ar medikų vaikams, ja galės pasinaudoti ir kiti tėvai, atsidūrę sudėtingoje situacijoje.

„Gali atsitikti įvairiausių situacijų, tad sprendimus paliekame savivaldybių atsakomybei“, – sakė ji.

Suteiks galimybę imti nedarbingumą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad po moksleivių atostogų, kaip ir iki šiol, įprastu būdu dirbs specialiosios mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės, taip pat veiks darželiai.

„Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja vaikus vesti tik tiems tėvams, kurie neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose“, – nurodo ministerija.

J.Šiugždinienė sakė, kad nuo sausio 1-osios įsigalioja teisės aktų pakeitimai, leisiantys darželių ir pradinių klasių moksleivių tėvams imti nedarbingumo pažymėjimą, jei jie negali dirbti ir prižiūrėti vaikų namie, o jei yra keli vaikai, pažymėjimus galės pasiimti ir abu tėvai.

Ministrė spaudos konferencijoje taip pat pabrėžė, kad klausimai dėl brandos ir pagrindinio ugdymo patikrinimo pasiekimų egzaminų, mokslo metų pratęsimo kol kas dar ankstyvi.

Karantinas Lietuvoje galioja iki sausio 31-osios.

Lyginant su nuotoliniu darbu pavasarį, kur kas daugiau mokyklų, mokinių aprūpinta skaitmeninėmis priemonėmis, kompiuterine įranga ir prieiga prie interneto.

Mokyklų spartesnei skaitmenizacijai – įrangai, skaitmeniniam turiniui įsigyti ir pedagogų kvalifikacijai tobulinti – skirta 14 mln. Eur, juos savivaldybės ir mokyklos gali naudoti iki ateinančių metų pabaigos. Švietimo įstaigos šiomis lėšomis jau įsigijo ir dar gali įsigyti ne tik kompiuterių, bet ir virtualių mokymosi aplinkų, skaitmeninių ugdymo priemonių, taip pat naudotis nemokamais elektroniniais ugdymo ištekliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min