Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 31, 13:52

Universitetai sulaukė šimtų ukrainiečių prašymų studijuoti, dominuoja tikslieji mokslai

Šalies universitetai sulaukė dešimčių, o kai kurie – ir šimtų ukrainiečių prašymų studijuoti. Tarp populiariausių specialybių yra informatika ir su finansais susijusios studijos.
Europos humanitarinio universiteto diplomų įteikimo ceremonija Tik prenumeratoriams
Universiteto absolventai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija artėjančiais mokslo metais numato finansuoti studijas 700 ukrainiečių studentų, dalimi prisidedant ir pačioms aukštosioms mokykloms.

Ukrainiečių prašymai aukštąsias mokyklas vis dar pasiekia, tačiau jų jau sulaukta gausiai.

„Šiai akimirkai turime 369 ukrainiečių paraiškas, o populiariausios studijų programos – informatika, dirbtinis intelektas, verslo skaitmenizavimo vadyba. Esame suplanavę, kad galėtume priimti kiek daugiau nei 400 studentų“, – BNS informavo Kauno technologijos universiteto atstovas Mantas Lapinskas.

Pavasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, ši mokslo įstaiga priėmė 103 studentus iš Ukrainos.

Vilniaus universitetas (VU) jau sulaukė apie 300 ukrainiečių prašymų studijuoti bakalauro ir apie 100 prašymų studijuoti magistro studijų programose.

„Ukrainiečiai daugiausiai renkasi programavimo, vadybos, humanitarines studijas“, – informavo universitetas.

Pavasarį VU priėmė 133 ukrainiečius, pasirinkusius studijas tęsti Vilniaus universitete, tuo metu jie daugiausiai rinkosi teisės, vadybos, medicinos studijas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min