Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viktorija Balkutė: Valdininkai neklausia, ką mes galvojame apie atostogas

Viktorija Balkutė
Asmeninio albumo nuotr. / Viktorija Balkutė
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministerija svarsto siūlymą pratęsti mokslo metus net iki birželio vidurio. Nes teigia, kad neva trūksta laiko įsisavinti programą. Bet ar kas pasidomėjo moksleivių nuomonę? Manau, kad ne.

Jeigu paklaustumėte, didžioji dauguma moksleivių pasakytų, kad mintis nėra gera. O visas problemas galima paskirstyti į kelias grupes:

•    Pirmoji problema, kad birželio mėnuo nebūtų rezultatyvus. Vyksta egzaminai, kuriuose dalyvauja mokytojai ir reikėtų ieškoti nuolat mokytojų kurie galėtų pavaduoti ten dirbančius. Manau suprantate, kad nėra didelės naudos iš mokytojo atėjusio vos 1-2 pamokoms.
•    Mokymo kursą mes jau būname pabaigę. Birželio pradžioje, viduryje vyksta praktiniai užsiėmimai menų mokyklose ir sporto stovyklos. Jei bus ilgi mokslo metai, tai apskritai jaunieji menininkai ir sportininkai liks be atostogų.
•    Moksleiviams nesinorėtų mokytis kada už lango saulė, o jie sprendžia matematiką prakaituodami.
•    Patys mokiniai surastų sau užsiėmimą, šviestųsi (pvz., knygas skaitytų, namie dirbtų įvairius darbus).

Pati esu 14 metų moksleivė, kuri savo vasarą planuoja iš anksto ir savo ilgąsias atostogas noriu skirti ne „bambos krapštymui“, o savanoriauti, skaityti knygas, mokytis papildomai anglų kalbą, dalyvauti renginiuose. Juk moksleiviai per savo atostogas nebūtinai tinginiauja. Vieni bendraamžiai važinėja į įvairias stovyklas, kuriose taip pat naujų gebėjimų įgyja, kiti net ir darbo susiranda. Negi tai blogai?

O jeigu moksleivis nenori, tingi mokytis, tai jam nepadės nei programos nei pamokos.

O jeigu moksleivis nenori, tingi mokytis, tai jam nepadės nei programos nei pamokos. Vasara juo labiau toks moksleivis neis į mokytis, nes jam mokytis vienodai trukdo ir vasaros karštis ir žiemos šaltis ir rudens lietus.

Nepamirškime, kad daug žmonių vasarą taip pat išvažiuoja į keliones ir vienaip ar kitaip šeimos rinksis atostogas ir klasės dar labiau ištuštės.

Jeigu būtų tokia galimybė, kad pedagogai ir mokiniai galėtų balsuoti, manau, kad būtų daug geriau ir sąžiningiau, nes galėtų išreikšti savo nuomonę,

Deja, pasaulis – ne svajonių teikimo fabrikas. Bet juk nėra sunku valdininkams nueiti į mokyklas ir žmoniškai paklausti, ką mes galvojame.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min