TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus gimnazistai piktinasi suvaržyta laisve: iki pamokų pabaigos esame užrakinti

Į Senvagės gimnaziją nepateksi ir neišeisi – durys pamokų ir pertraukų metu rakinamos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į Senvagės gimnaziją nepateksi ir neišeisi – durys pamokų ir pertraukų metu rakinamos.
Šaltinis: 15min
17
A A

Vilniaus Senvagės gimnazijos moksleivis, pasipiktinęs mokykloje esančia tvarka, pagal kurią moksleiviai jau ne vienerius metus iš pastato neišleidžiami, kol nesibaigia pamokos, surašė peticiją, po kuria ragina pasirašyti ir kitus moksleivius.

Gimnazistų argumentai, kodėl jiems būtina išeiti per pertrauką

Iniciatyvos ėmęsis gimnazistas išdėstė savo argumentus, kodėl tokia tvarka ne naudinga, o netgi žalinga gimnazistams.

1. Durų rakinimas ir išsukinėtos langų rankenos kelia rimtą pavojų kilus ekstremaliai situacijai. Kilus gaisro ar kitai pavojingai situacijai, gimnazijos bendruomenė bus priversta iššvaistyti daug brangaus laiko ir potencialiai sukelti pavojų bendruomenės narių gyvybei, naudojantis vieninteliu išėjimu, kuris, pabrėžiame, mokymosi metu būna užrakintas.

2. Varžoma mokinių judėjimo laisvė. Pabrėžtina, kad net pilnametystės sulaukę mokiniai nėra laisvai išleidžiami. Mokyklos administracija neturėtų spręsti nelankomumo problemos priverstiniu judėjimo laisvės suvaržymu ir tokiu būdu bandyti dirbtinai gerinti lankomumo statistiką.

3. Nuolatinis buvimas patalpoje gali kenkti sveikatai. Mokiniai privalo būti išleidžiami pertraukų metu.

Mokiniai, kurie nori pabėgti iš pamokų, vis tiek randa būdą. Vyksta nuolatinis vieni kitų apgaudinėjimas – tai „geri“ mokytojai išleidžia, tai budinti duris „netyčia“ palieka atrakintas.

4. Apribota judėjimo laisvė užtikrina visišką mokyklos valgyklos monopoliją. Mokyklos bendruomenė yra suinteresuota galimybe naudotis kitų maitinimo įmonių paslaugomis.

5. Apribota judėjimo laisvė mokinius verčia kelti grėsmę savo ir kitų sveikatai. Mokiniai, norintys išeiti, šokinėja per langus, per kiemelio tvorą. Yra pasitaikę atvejų, kada mokinai iššoko iš antro aukšto, susidarydami sąlygas pakenkti savo pačių sveikatai.

6. Mokiniai, kurie nori pabėgti iš pamokų, vis tiek randa būdą. Vyksta nuolatinis vieni kitų apgaudinėjimas – tai „geri“ mokytojai išleidžia, tai budinti duris „netyčia“ palieka atrakintas.

7. Remiantis 2015/2016 mokslo metų gimnazijos mokinių apklausos duomenimis, mokiniams labiausiai gimnazijoje nepatinka du dalykai – rakinamos durys ir valgyklos maistas.

8. Mokyklos mokytojai priversti švaistyti savo pertraukų laiką dirbdami apsaugininkais prie durų. Tai reiškia, kad mokytojai negali teikti konsultacijų pertraukų metu, nes vos nuskambėjus skambučiui mokiniai raginami skubiai palikti klasę, nes mokytojai turi pilnu pajėgumu bėgti saugoti durų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Remontuojama Senvagės gimnazija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Senvagės gimnazija

Sprendimas priimtas dėl gyventojų skundų

„Vilniaus Senvagės gimnazijos durys buvo uždarytos dangstantis mokyklos, mokinių bei tėvų tarybų sprendimu, kuris buvo priimtas prieš šešerius metus. Tiems mokiniams uždarytų durų klausimas nebeaktualus, mokiniai jau baigė mokyklą.

Durys rakinamos remiantis gyventojų skundais dėl mokinių rūkymo, tačiau po 6-tos pamokos, kai durys atidaromos, visi masiškai plūsta rūkyti į lauką, o tai sukelia dar didesnį dūmų kamuolį. Išvada: gyventojų skundai nesumažėjo. Beje, mokiniai rūko mokyklos tualetuose, sukeldami diskomfortą nerūkantiems. Galiausiai nelogiška rakinti duris, jei gimnazijoje įtaisyta elektroninė įleidimo/išleidimo sistema“, – tikino moksleivis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Deividas Šemberas ir Senvagės gimnazijos direktorė Ana Staniukienienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Deividas Šemberas ir Senvagės gimnazijos direktorė Ana Staniukėnienė

Direktorė: rūkymas labai kenkia pamokų kokybei

Gimnazijos direktorė Ana Staniukėnienė patvirtino, kad ši tvarka buvo įvesta, kad moksleiviai per pertraukas nelakstytų parūkyti.

„Tačiau peticijoje daug netiesos. Yra sistema, pagal kurią moksleiviai gali išeiti iš mokyklos, kai jie turi langus tarp pamokų. Taip pat jeigu mokiniai nenori valgyti mokyklos valgykloje, nors ji pas mus tikrai gera, arti gyvena, taip pat gali išeiti. Prireikus dėl kokios nors priežasties išeiti anksčiau, klasės vadovas visada surašo dokumentą, kurį mokinys parodo budinčiajam. Mokytojai prie durų budi ir juos išleidžia, tiesiog reikia įrodyti išėjimo priežastį. Ši tvarka patvirtinta mokyklos tarybos iniciatyva. Sprendimui visuotiniame susirinkime iš maždaug 200 susirinkusių tėvų prieštaravo vos keletas.

Ir šiemet, kai rinkome vaikus, o mes jokios specialios atrankos nedarome, ne iš vieno tėvo išgirdome, kad mūsų gimnaziją pasirinko būtent dėl pas mus esančios tvarkos. Rūkymas pirmiausiai kenkia pačių mokinių sveikatai. Žinoma, dvyliktokai, kuriems jau po 18 metų, yra suaugę. Tačiau išbėgę per pertrauką parūkyti jie vėluodavo į pamoką po 5-15 min., taigi pamoka būdavo trukdoma, o juk kiti ateina mokytis, ne tik rūkyti“, – pasakojo gimnazijos vadovė.

Taigi mokiniai, pasak pašnekovės, neišleidžiami tik per pertraukas. Norintiems pakvėpuoti grynu oru visada atrakintas vidinis kiemelis, kuris įrengtas tėvų lėšomis. Tiesiog jame moksleiviai negali rūkyti, nes yra stebimi.

„Aišku, tai diskutuotinas klausimas – palikti tokią tvarką ar keisti, bet mes linkę jos nelaužyti. Manau, ją keisti nesutiks ir tų pačių mokinių tėvai, mokyklos taryba. Švietimo ir mokslo ministerija šiai tvarkai yra pritarusi. Suprantu, jaunimui norisi laisvės, rūkymas tapęs madingas, bet jis labai kenkia pamokų kokybei. Beje, visi mokiniai pasirašydami sutartį su mokykla, buvo supažindinti su taisyklėmis. Reikėjo tuomet neiti pas mus“, – teigė A.Staniukėnienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Švietimas Mokykla

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min