Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 03, 11:03 Atnaujinta 2017 01 03, 11:37

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos tėvų ir direktorės konfliktas pasiekė prezidentūrą

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje kilusį mokinių tėvų ir mokyklos direktorės konfliktą gali tekti spręsti prezidentei. Progimnazijos tėvai kreipėsi atviru laišku į prezidentę Dalią Grybauskaitę, nes esą nesulaukia Vilniaus savivaldybės sprendimų. Progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė tvirtina, kad tai tik grupelės tėvų daromas spaudimas mokyklai.
P.Vileišio progimnazijoje duris atrakinančiomis kortelėmis kol kas naudojasi tik direktorė D.Kazakevičienė (nuotr.), dalis pedagogų ir techninio personalo.
P.Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Laiške rašoma, kad Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos tėvai ir mokytojai ilgiau nei 6 mėnesius (nuo 2016 metų pavasario) rašo skundus Vilniaus miesto savivaldybei ir kitoms institucijoms dėl susidariusios sudėtingos situacijos progimnazijoje, tačiau iki šiol jokių esminių priemonių nėra imamasi.

Reikalauja nušalinimo

„Tuo metu vaikams daroma nepataisoma žala – progimnaziją paliekant geriausiems mokytojams neužtikrinama ugdymo kokybė, vaikai nuolat jaučia įtampą ir patiria nesaugumo jausmą. Administracija meluoja ir taiko psichologinį spaudimą mokytojams, manipuliuoja informacija, ją iškraipo“, – teigiama laiške.

Laiške rašoma, kad Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė yra įtariama padariusi finansinių ir kitokių pažeidimų – pagal Tėvų komiteto 2016-12-07 dienos pareiškimą yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 183 str. 1 dalį (turto pasisavinimas).

„Kaip mums žinoma, Vilniaus miesto savivaldybė dėl tų pačių priežasčių taip pat kreipėsi į teisėsaugos institucijas. Be to, Vilniaus apygardos prokuratūrai pateiktas galimai neteisėtai atleistos anglų kalbos mokytojos Ramintos Inčiūrienės prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 300 str. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu).

Nepaisant pradėto ikiteisminio tyrimo ir Vilniaus miesto savivaldybės atlikto vidaus audito, apie kurio rezultatus Mokyklos taryba nėra informuota, Vilniaus miesto savivaldybės administracija nenušalina direktorės D.Kazakevičienės nuo pareigų ir neužtikrina pakankamos progimnazijos administracijos veiksmų kontrolės, dėl ko progimnazijoje tęsiasi sudėtinga situacija“, – teigia mokyklos tėvai, kurių vardu pasirašo Sakalas Gorodeckis.

Užsimena apie mokinių protesto akcijas

Laiške tvirtinama, kad mokykloje vyrauja blogas psichologinis, etinis ir darbo klimatas, patyčių atmosfera, kurią patvirtina Nacionalinio egzaminų centro 2016 m. pavasarį vykdytos ataskaitos rezultatai.

„Prieš 1,5 mėn. progimnazijoje įvyko patyčių atvejis prieš pirmoką, kuriame dalyvavo ne tik 8-okai, bet ir mokytoja – filmuojamos patyčios buvo patalpintos interneto puslapyje www.youtube.com. Mama pervedė vaiką į kitą mokyklą ir parašė pareiškimą policijai, tačiau iki šiol progimnazijoje šis patyčių atvejis neigiamas ir nebuvo tiriamas, vaikų saugumas nėra užtikrintas“, – teigiama laiške.

Pasak laiško autorių, mokykloje aplaidžiai organizuojamas budėtojos darbas ir ilgą laikotarpį į mokyklą gali patekti pašaliniai asmenys, tad tik laiko klausimas, kada įvyks nelaimingas atsitikimas.

Laiške tvirtinama, kad yra buvęs ne vienas atvejis, kuomet šios mokyklos mokiniai pakėlė ranką prieš save.

Laiško autoriai teigia, kad mokyklos vadovybė, esą bausdama skaidrumo siekiančius tėvus, uždraudė mokytojams kopijuoti ugdymui reikalingas priemones, dėl to mokiniai negauna reikiamos papildomos medžiagos, o kontroliniai ir savarankiški darbai rašomi ne pateikiant spausdintus testų lapus, o klausimus rašant ranka.

Mokinių tėvai tvirtina, kad dėl blogos atmosferos ir prasto vadovavimo mokykloje nuolat keičiasi mokytojai, neužtikrinamas skaidrus progimnazijai skirtų lėšų naudojimas, neužtikrinama skaidri progimnazijos adresu registruoto labdaros paramos fondo veikla, mokyklos vadovybė nereaguoja į Mokyklos tarybos, aukščiausio mokyklos valdymo organo, sprendimus, nepateikia reikiamų ataskaitų, trukdo sklandžiam darbui.

Mokinių tėvai tikina, kad tik dėl jų pastangų ir įkalbinėjimų 2016 m. lapkričio mėnesį vyresnieji vaikai atsisakė organizuoti piketus ir kitas viešas akcijas. Laiške tvirtinama, kad jei direktorės D.Kazakevičienės nušalinimo klausimas nebus operatyviai išspręstas, kitos laisvės bangos tėvai neslopins.

Savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą

Gruodžio vidury Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo paskyroje „Facebook“ pranešė, kad savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą dėl galimai progimnazijos turtą pasisavinusios ir su tėvų bendruomene jau kurį laiką konfliktuojančios direktorės D.Kazakevičienės.

Pasak mero, paaiškėjo, kad iš mokyklos įsteigto labdaros fondo per keletą pastarųjų metų buvo padaryta lėšų pervedimų į mokyklos direktorės sąskaitą banke.

„Tikiu, kad teisėsauga išsiaiškins, o mes galėsime priimti atitinkamus sprendimus“, – teigia meras.

Direktorė: bandoma kelti sąmyšį

Ačiū mokytojams, kad jie to psichologinio spaudimo nepaiso, nepasiduoda, dirba, nes iš tikrųjų tokį spaudimą atlaikyti, koks dabar daromas tėvų grupelės, yra sunku, – sakė D.Kazakevičienė.

P.Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė tvirtina, kad visa tai – tik dalies tėvų pozicija.

„Nei čia mokytojai palieka mokyklą, nei situacija yra kažkokia įtempta. Bet bando tą situaciją daryti įtemptą ta grupelė tėvų ir bando visaip išprovokuoti tais išgalvotais raštais, kurie rašomi savivaldybei, dabar ir prezidentūrai, dar kažkur. Bando sukurti įvaizdį, kad kažkas pas mus yra blogai. Nieko čia blogai nėra, mokytojai kaip dirbo, taip ir dirba. Ačiū mokytojams, kad jie to psichologinio spaudimo nepaiso, nepasiduoda, dirba, nes iš tikrųjų tokį spaudimą atlaikyti, koks dabar daromas tėvų grupelės, yra sunku“, – paklausta apie situaciją mokykloje kalbėjo ilgametė jos direktorė.

Anot D.Kazakevičienės, mokykloje dirba darbštūs, kūrybingi mokytojai, kurie noriai atlieka savo darbą. Ji neneigė, kad kai kurie iš jų ėmė dairytis darbo kitur, bet tą pateisina tuo pačiu – bandoma kurti slogią atmosferą mokykloje.

Priežasčių, kodėl, kaip teigia direktorė, tėvų grupelė bando eskaluoti problemas, kurių galbūt mokykloje net nėra, D.Kazakevičienė sakė nežinanti. Tik spėlioja – galbūt tokiu būdu bandoma pagreitinti ir visų Vilniaus mokyklų direktorių rotaciją. Ji teigė abejojanti, ar tai atneš kuriai nors mokyklai teigiamų pokyčių, bent jau – ne jos vadovaujamai, nes iki šiol buvęs geras, darbingas, darbštus kolektyvas gali pakrikti.

D.Kazakevičienė neįžvelgia savo kaltės ir dėl galimo turto pasisavinimo, dėl ko į teisėsaugą yra kreipęsi ne tik tėvų komiteto atstovai, bet ir Vilniaus miesto savivaldybė. Direktorė teigė esanti visiškai rami, nebent esą galėjo būti kokių nors klaidelių, kurias padarė mokyklos atstovai, nebūdami profesionalūs buhalteriai.

„Tai irgi išpūstas muilo burbulas. Kadangi mes nežinome, nesame buhalteriai, netvarkome tų sąskaitų, tik suskaičiuojame, kad viskas atitiktų, ir suprantame, kad viskas gerai. Tų finansinių ataskaitų, kurių dabar prireikė, nedarėme. Bet dabar pateikėme Registrų centrui. Pagal įstatus galime pasamdyti finansininkų grupę, tai suskaičiavo viską, viskas ten tvarkoj, nėra jokių ten pasisavinimų. Sakykime, išleista dar daugiau, nei yra gauta“, – aiškino D.Kazakevičienė.

Ji teigė esanti rami dėl savo atliekamų pareigų – priežasčių trauktis direktorė nematanti: „Nors bandoma įpiršti, kad kažką ne taip darau. Bet per tiek metų mokykla tikrai atsistojo ant kojų, tapo žinoma, dalyvauja visur, didėja vaikų skaičius. Ir mokytojai visada noriai eina į mokyklą, tik dabar jiems pamatas iš po kojų yra mušamas.“

D.Kazakevičienė svarsto, kad kažkas galbūt yra suinteresuotas kelti neramumus, chaosą įvairiose Vilniaus mokyklose, o tais tėvais, kurie taip elgiasi, ji siūlė pasidomėti atitinkamoms struktūroms. Esą gal iš pradžių tik mokyklose sąmyšis keliamas, bet paskui gali būti ir kitos įstaigos ar pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min