Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 12d. 13:16

Etiopė Eskedar: kiekvienas sutiktas žmogus yra mano mokytojas

Eskedar Tiluhan puikiai pritapo Lietuvoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eskedar Tiluhan puikiai pritapo Lietuvoje

Etiopė Eskedar Lietuvoje gyvena jau šešerius metus. Etiopijoje nebuvo jau aštuonerius – gimtinės ilgisi, tačiau ir Lietuvoje nesijaučia svetima. Eskedar išmoko švęsti lietuviškas šventes, priprato prie kitokio gyvenimo ritmo, naujos, bet jau gerai pažįstamos, kultūros, klimato, žmonių.

„Labai sunku į tokį klausimą atsakyti“, – juokėsi Eskedar, paklausta, kodėl nusprendė gyventi Lietuvoje.

Iš Etiopijos moteris pirmiausia persikėlė į Maltą. Ten gimė dukra, kuriai dabar 6,5 metų. Į Lietuvą etiopė su šeima atsikraustė 2007 metais.

„Ta vieta, kur ilgiau gyveni, ir tampa tavo namais. Kai žmonės klausia, aš galvoju, kodėl toks klausimas yra keliamas. Aš čia gyvenu. Aš negaliu atsakyti į tą klausimą. Taip gyvenimas susiklostė, likimas mane čia atvedė“, – pasakojo moteris.

Ji tikino, kad daug apie tai, kodėl įsikūrė būtent Lietuvoje, negalvoja – tiesiog taip yra.

Kiekvienas žmogus, kuris ateina į mano gyvenimą, yra mano mokytojas, – sakė Eskedar.

Greitai pažino kultūrą

„Galima pradėti nuo to, kad šiandien (rugsėjo 11 dieną – red. pastaba) yra pirma mano naujųjų (2006-ųjų metų – red. pastaba) diena“, – paprašyta įvardinti didžiausius Etiopijos ir Lietuvos kultūrinius skirtumus, kalbėjo Eskedar.

Ji tikino, kad nepamiršta savo kultūros, tradicijų. Tačiau aiškina, kad dabar gyvena turtingiau – pažįsta ir Etiopijos, ir Lietuvos kultūrą, taip pat domisi Lietuvos politikos, ekonomikos aktualijomis.

„Švenčiu ir lietuviškas šventes, pavyzdžiui, šv. Kalėdas. Pas mus visada būna dviguba šventė, taigi dvigubai linksmiau. Mane visada domina politika, tai, kas vyksta Lietuvoje – rinkimai, skandalai. Aš esu visuomenės dalis, vieną dieną gal tapsiu rinkėja ir mane tai domina – aš klausau, žiūriu naujienas, turiu savo nuomonę“, – pasakojo Eskedar.

Lietuviškas šventes jos šeima mini ne tik dėl dvigubo džiaugsmo.

„Mūsų vaikai auga šitame krašte, šitoje visuomenėje. O šventė yra visuomenės dalis – tu gyveni pagal tą tradiciją, kurioje šalyje esi, tu kalbi ta kalba, kuria kalba visuomenė“, – pasakojo puikiai lietuviškai kalbanti moteris.

Asm. archyvo nuotr./Etiopė mokslus baigė Lietuvoje
Asm. archyvo nuotr./Etiopė mokslus baigė Lietuvoje

Mokosi iš žmonių

„Mano vaikai už mane lietuviškai kalba gražiau“, – sakė Eskedar, auginanti 6,5 metų dukrą ir dvejų sūnų.

Pažintį su lietuvių kalba Eskedar pradėjo per televiziją – mokėsi kalbėti žiūrėdama serialus. Vėliau pradėjo lankyti specialius kursus.

Tačiau lietuviškai gražiai ji kalba ne dėl to. Geriausi mokytojai Eskedar – sutikti lietuviai.

„Kiekvienas žmogus, kuris ateina į mano gyvenimą, yra mano mokytojas“, – sakė Eskedar.

Abu jos vaikai motinos gimtinės nematė – pažįsta Etiopiją tik iš mamos pasakojimų.

„Nebuvau namuose jau aštuonerius metus. (…) Vaikai daug ko manęs klausia, pradedant nuo to, kodėl jie yra tamsesni, o kiti vaikai – šviesesni“, – pasakojo Eskedar.

Tačiau dėl to, kad yra tamsesnės odos, nei ji, nei jos vaikai niekada nenukentėjo.

„Man atrodo, kad tie žmonės yra netolerantiški, kurie sėdi prie kompiuterių, nesako to atvirai. Tie, kuriuos kasdien sutinku, su kuriais bendrauju, visi yra tolerantiški, geri žmonės“, – pasakojo etiopė.

Į namus Eskedar grįžti kol kas negali.

„Čia kalba yra ne apie norą. Mes gyvenime galime norėti labai daug dalykų, bet viskam reikia atitinkamo laiko. Reikia atitinkamų sąlygų“, – sakė Eskedar.

Kol nėra sąlygų bent jau apsilankyti gimtinėje, moteris kuria jaukius namus čia, Lietuvoje. Prieš dvejus metus Eskedar įsteigė itališkų drabužių parduotuvę, taip pat moko anglų kalbos.

„Nežinau, ar yra moteris, kurios nedomina mada“, – juokiasi Eskedar ir tiki, kad jos verslas ir toliau gyvuos sėkmingai.

logotipas
Temos: 2 Mokytojai Etiopija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min