Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 16d. 21:48

Gyvūnų gerovės sergėtojai: „Šie metai – stirnų metai“

Zabieliškietė pasakojo, kad į jos sodybą atklydo stirnaitė, jai jos labai pagailo, todėl ėmė ieškoti pagalbos. Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ darbuotoja Greta Linkė apžiūrėjo stirnaitę ir rūpinosi jos gydymu Žalias
Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr. / Zabieliškietė pasakojo, kad į jos sodybą atklydo stirnaitė, jai jos labai pagailo, todėl ėmė ieškoti pagalbos. Gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ darbuotoja Greta Linkė apžiūrėjo stirnaitę ir rūpinosi jos gydymu
Gyvūnų gerovės sergėtojai Kėdainiuose vieningi – jie sako, kad šie metai išskirtinai gali būti vadinami stirnų metais. Tarnybos vos ne kasdien gauna įvairių pranešimų apie pasiligojusias ir pagalbos reikalaujančias stirnas. Vienoje paskutiniųjų gelbėjimo operacijų dalyvavo ir „Rinkos aikštės“ žurnalistas.

Kreipėsi į redakciją

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Pelėdnagių seniūnijos Zabieliškio kaimo gyventoja.

Moteris pasakojo, kad į jos sodybą atklydo stirnaitė. Ji aiškino, kad nežino į ką kreiptis, tačiau nori laukiniam gyvūnui padėti.

„Rinkos aikštės“ žurnalistas susisiekė su Kėdainiuose įsikūrusia gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“. Jos darbuotoja Greta Linkė sutiko apžiūrėti nelaimėlę stirnaitę ir įvertinti situaciją.

Apsinuodijusi mažylė

Nuvykus į pranešėjos nurodytą vietą paaiškėjo, kad į sodybą atlydo šiųmetė stirnaitė. Pasak G.Linkės, greičiausiai gyvūnas buvo apsinuodijęs rapsais, atrodė vangus, gulinėjo.

„Tai patelė jauniklė, akivaizdžiai per mažo kūno svorio, išliesėjusi. Stirna nėra sužalota.

Gyvūną sutiko pagloboti jį radę žmonės, o mes pasirūpinsime veterinarine pagalba ir labai tikimės, kad artimiausiomis dienomis ji grįš į gamtą“, – ketvirtadienį sakė gyvūnų gerovės tarnybos atstovė.

Teikė pagalbą

Dar tą patį vakarą G.Linkė grįžo į gyventojos sodybą ir stirnai buvo lašinamos lašinės, leidžiami papildai, stiprinantys ir valantys organizmą. Stirnai buvo duota ir eglišakių, kurie taip pat valo organizmą.

Kitą rytą paaiškėjo, kad geradarių ir gelbėtojų pastangos nebuvo bevaisės – stirnaitė atsigavo.

„Stirnaitė ilgai neužsibuvo ir šiandien grįžo į savo namus – gamtą. Šiandien ji visiškai atsigavo. Per naktį nepasikuklino ir ištuštino maisto bei vandens indelius“, – geras naujienas pranešė G.Linkė.

AAD archyvo nuotr./Stirna
AAD archyvo nuotr./Stirna

Stirnų metai

Gyvūnų gerovės sergėtojai sako, kad šie metai išskirtinai gali būti vadinami stirnų metais. Tarnybos vos ne kasdien gauna įvairių pranešimų apie pasiligojusias ir pagalbos reikalaujančias stirnas.

„Šie metai – stirnų metai. Dar niekada nesu sulaukusi tiek skambučių būtent dėl stirnų. Ne visi iškvietimai pasitvirtina, kartais žmonės, pamatę gulinčią laukuose stirną, skuba mums skambinti, bet paprašius prieiti prie gyvūno, šis atsistoja ir nubėga savo keliais.

Tačiau daugumai gyvūnų, dėl kurių mums skambinama, vis dėlto pagalba būna reikalinga. Ši žiema buvo sunki kanopiniams, per didelį sniego sluoksnį buvo sunku išsikasti maisto, atitirpus sniegui stirnos puolė valgyti rapsus. Tada prasidėjo apsinuodijimų maratonas.

Laiku nesuteikus pagalbos nuo rapsų pažeidžiami vidaus organai ir gyvūnas gaišta, būna atvejų, kai stirnų organizmai patys susitvarko, tačiau taip nutinka retai.

Jei gyvūnas vaikšto, tačiau įtartinai, dažniausia žmonių prašome pastebėti iki kitos dienos ir, jei situacija nepagerėja, tenka juo pasirūpinti“, – sakė gyvūnų gerovės specialistė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:41
27:12
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min