Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 11:11

Kūrybiškas poros iš Danijos požiūris į atliekas: panaudojo mini viešbučio statybai ant vandens

„KAJ Hotel“ viešbutis Žalias
„Instagram“ nuotr. / „KAJ Hotel“ viešbutis

Ekologiškos gyvensenos entuziastai iš Kopenhagos iš atliekų pastatė mini viešbutį ant vandens.

Barbarai von Haffner and Toke'ui Larsenui rūpi ne tik atliekų perdirbimas, bet ir turistų pamėgtų miestų problema – iki pandemijos daugybė butų senamiesčiuose buvo paversti nakvynės namais arba nuomojami „AirBnB“ platformoje, todėl vietiniams žmonėms nelikdavo, kur gyventi.

Pora nusprendė nušauti du zuikius vienu šūviu – kūrybiškai panaudoti atliekas ir pasiūlyti keliautojams alternatyvią nakvynės vietą, kuri neatima gyvenamojo ploto iš vietinių gyventojų.

Barbara von Haffner and Toke'as Larsenas patys gyvena baržoje ir dažnai sulaukia klausimų, kodėl ir ar jiems tai patinka. Tai iš dalies įkvėpė jų mintį pasiūlyti žmonės galimybę patiems pagyventi tokiame būste.

Kaip rašoma ekologiškos gyvensenos naujienų portale treehugger.com jų viešbutukas, pavadintas „KAJ Hotel“, buvo pastatytas pagal tuos pačius principus kaip ir Barbaros su Toke'o gyvenama barža – visų pirma buvo naudojamos perdirbtos ir perteklinės medžiagos.

Tokį sprendimą iš dalies padiktavo tai, kad pora neturėjo didelio biudžeto, bet taip pat ir tai, kad jie yra labai užsidegę idėja suteikti daiktams „antrą gyvenimą“. Be to, jie teigia, kad patys visada geriau jaučiasi aplinkoje, turinčioje istoriją, o ne ten, kur viskas nauja ir be charakterio.

Pasak Barbaros ir Toke, toks požiūris į medžiagas automatiškai paverčia statybų procesą nuolatiniu kūrybos procesu, kai idėjas ir dizaino sprendimus lemia turimos medžiagos. „KAJ Hotel“ fasadui buvo panaudotos perdirbtos terasos lentos, didiesiems langams – medžiagos, gautos iš netoliese esančio buvusio Danijos jūrų laivyno bazės administracinio pastato, o kai kuriems langeliams ir durims medžiagos iš „Genbyg“ (perdirbtų statybinių medžiagų parduotuvė), geležiniams pamatui – seni geležinkelio lempų stulpai. Laiptai ir trapas pagaminti iš senų perdirbtų laivo laiptų ir kitų likučių.

Šiame viešbutyje yra tik vienas 16 kvadratinių metrų kambarys, kuriame, pasak jo kūrėjų, yra viskas, ko reikia patogiai nakvynei: dvigulė lova, tualetas, dušo kabina, virtuvėlė su šaldytuvu ir pagrindiniais stalo įrankiais. Jei svečias ar svečiai lieka nakvoti ilgiau nei vieną naktį, pora siūlo ne tik sutvarkyti kambarį, bet ir pavaišinti pusryčiais – kava ir avižine koše, o ateityje ketina kambaryje įrengti ir minibarą su „nedaug, bet gerų gėrimų“.

Pasak Barbaros ir Toke, jų vieno kambario viešbutukas ne tik parodo, kaip kūrybiškai galima panaudoti atliekas ir patogiai gyventi su minimaliais patogumais, bet ir neužima brangios miesto erdvės, nes yra įrengtas prieplaukoje ant vandens.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min