Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 07 28, 09:39

Kaune – pėdsekystės kursai

14 Lietuvos Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų bei jų pagalbininkų – šunų šią savaitę pluša Kaune. Įvairiose vietose kinologai ir šunys tobulina pėdsekystės įgūdžius.
Šunys mokomi aptikti įvairiais atstumais esančio asmens ar jo daiktų pėdsakus.
Šunys mokomi aptikti įvairiais atstumais esančio asmens ar jo daiktų pėdsakus. / Justino Jociaus nuotr.

Pasak vieno iš kursų rengėjų, šunų dresavimo instruktoriaus Vytauto Gustaičio, šią savaitę Kaune vykstantys kursai organizuojami pagal Kaliningrado specialiąją tranzito programą.

„Kursai, kuriuose lietuvius moko Latvijos instruktoriai, orientuoti į Kaliningrado srities problemas. Imituojamos situacijos, pavyzdžiui, kai iš traukinio pabėga ieškomas keleivis ar tokios kelionės metu įvykdomas teroro aktas. Šunys mokomi sekti žmogaus kvapiuoju pėdsaku, surasti bei sulaikyti bėglį, taip pat aptikti įvairius įkalčius, pavyzdžiui, šovinio tūtelę ir neužteršdami juos saugoti – atsigulti bei laukti kinologo“, – pasakojo V.Gustaitis.

Justino Jociaus nuotr./Pėdsekystės kursų praktinė dalis vyksta Karmėlavoje, poligone
Justino Jociaus nuotr./Pėdsekystės kursų praktinė dalis vyksta Karmėlavoje, poligone

Kadangi šiuo metu tvyrantys karščiai alina tiek žmones, tiek šunis, praktinės treniruotės vyksta ankstyvą rytą arba vakarais, jau atvėsus.

Keturkojai ginklai

Pastebima, kad pastaraisiais metais Lietuvoje tarnybinė kinologija išgyvena pakilimą. Specialiai apmokyti šunys su įvairių tarnybų pareigūnais vyksta ieškoti nusikaltėlių, dingusių asmenų, padeda ieškant įkalčių, taip pat atlieka kitas tarnybines užduotis.

Pasak V.Gustaičio, gerai treniruotas šuo gali būti pats svarbiausias pareigūno ginklas. Tačiau, norint pasiekti rezultatus, keturkojį būtina nuolat treniruoti.

„Svarbu nugludinti situacijas, atsižvelgti į įvairius galimus jų variantus. Kursuose, kurie dabar vyksta, spėjama apžvelgti tik dalis jų variacijų. Grįžę į savo tarnybos vietą pareigūnai su šunimis toliau treniruojasi, nes šuo turi būti susipažinęs su įvairiomis situacijomis“, – kalbėjo dresavimo instruktorius.

Šiuo metu geriausi pėdsekystės srityje yra Suomijos kinologai ir jų augintiniai. Kaune kursus vedantys latvių instruktoriai neseniai grįžo iš mokymų šioje Skandinavijos šalyje. Todėl su Lietuvos kinologais galėjo pasidalinti naujausiomis žiniomis apie tarnybinių šunų dresavimą.

„Iš esmės pėdsekystės ABC galima išmokyti kiekvieną šunį. Nes kiekvieno jų uoslė – unikali. Galima sakyti, kad šunys gyvena kvapų pasaulyje: palyginus su žmogaus uosle, šunų uoslė yra 11 tūkst. kartų jautresnė. Taigi, mes galime tik įsivaizduoti jų galimybes šioje srityje“, – kalbėjo kaunietis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min