2010 06 25

Šiaurės Korėją sutriuškino ir Dramblio Kaulo Krantas (nuotraukos, statistika, komentarai)

Paskutiniojo, trečiojo, G grupės turo rungtynėse Dramblio Kaulo Krantas 3:0 (2:0) sutriuškino Šiaurės Korėjos rinktinę, tačiau Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstantis 19-asis pasaulio futbolo čempionatas pasibaigė abejoms rinktinėms.
Rungtynių akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Taškų neiškovoję šiaurės korėjiečiai G grupėje liko paskutiniai – ketvirti. Tuo tarpu 4 taškus „mirtininkų“ grupėje surinkę afrikiečiai liko treti.

Juo aplenkė portugalai (5 tšk.) ir brazilai (7 tšk.), kurie tuo pačiu metu penktadienį vykusį tarpusavio mačą baigė lygiosiomis – 0:0.

Daugiau pasaulio futbolo čempionato naujienų rasite paspaudę čia.

Rungtynės tarp Dramblio Kaulo Kranto ir Šiaurės Korėjos nacionalinių vienuolikių vyko 40,9 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Mbpombela“ stadione Nelspruito mieste. Mačo arbitras – ispanas Alberto Undiano.

Mačas prasidėjo afrikiečių atakų škvalu - Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai nuo pat pirmųjų minučių užgulė Šiaurės korėjiečių vartus. 11 mačo minutę Didier Drogba pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau tai padarė būdamas nuošalėje ir teisėjas įvarčio neįskaitė.

Afrikiečių spaudimas vaisių davė 14 minutę, kai Yaya Toure technišku smūgiu į apatinį vartų kampą nuginklavo varžovų vartininką (1:0). Vos po 6 minučių į šiaurės korėjiečių vartus krito dar vienas įvartis - D.Drogba galingu smūgiu sudrebino varžovų vartų skresinį, o pirmasis prie kamuolio suskubęs Romaricas galva nukreipė jį į vartus (2:0).

Pirmajame kėlynyje Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai turėjo dar ne vieną puikią progą padidinti savo persvarą, tačiau jų išnaudoti nesugebėjo - 2:0. Kelias pavojingas kontraatakas buvo suorganizavę ir šiaurės korėjiečiai, bet jų smūgiai skriejo pro šalį.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Afrikiečiai toliau karštligiškai stengėsi įmušti kuo daugiau įvarčių ir išsaugoti viltis patekti į kitą etapą. Tačiau įmušti trečiąjį įvartį Dramblio Kaulo Kranto rinktinei pavyko tik 82 minutę, kai pasižymėjo Salomonas Kalou (3:0).

Pačioje mačo pabaigoje afrikiečiai toliau aktyviai puolė varžovų vartus, tačiau Šiaurės Korėjos rinktinės vartininkui daugiau traukti kamuolio iš savo vartų tinklo nebeteko - 3:0 (2:0).

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo išrinktas itin aktyviai žaidęs, tačiau įvarčio taip ir neįmušęs DKK puolėjas Didier Drogba.