-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Apie žarnyno valymą – be gąsdinimų ir mitų

Žarnyno valymo procedūra, arba hidrokolonterapija, pastaruoju metu sulaukia prieštaringų vertinimų. Neretai pasigirsta komentarų, esą ši procedūra gali sunaikinti gerąsias žarnyno bakterijas ar net sukelti itin rimtų sveikatos problemų. Dažniausiai kylančius klausimus ir abejones, susijusias su žarnyno valymu, komentavo Žvėryno natūralios medicinos centrą įkūrusi gydytoja Jelena Tulčina.
Kai žarnynas nešvarus, jis nesugeba pašalinti toksinų, tad šalinimo funkciją atlieka ne tik inkstai, kepenys, bet ir oda. Žarnyno valymo procedūra ir nauji mitybios pokyčiai leis džiaugtis žymiai pagerėjusia odos būkle.
Kai žarnynas nešvarus, jis nesugeba pašalinti toksinų, tad šalinimo funkciją atlieka ne tik inkstai, kepenys, bet ir oda. Žarnyno valymo procedūra ir nauji mitybios pokyčiai leis džiaugtis žymiai pagerėjusia odos būkle. / Istockphoto nuotr.

– Kodėl reikia valyti žarnyną?

– Daugelis ligų susijusios su užterštu žarnynu, todėl jo valymas – kovos už sveikatą ir grožį pradžia. Užterštas šlakais, silpnas ir nejudrus žarnynas lemia daugybę ligų: nugaros skausmus ir artritą, vidurių užkietėjimą ir nutukimą, galvos skausmus ir alergiją, odos, peršalimo ligas, astmą ir hipertenziją.

Kenksmingomis medžiagomis užterštas žarnynas – antsvorio priežastis, o nesuvirškinti maisto likučiai nuodija organizmą, išskiria toksinus, kurie per kraują pažeidžia organus bei jų sistemas, juos apnuodija. Tokioje terpėje puikiai jaučiasi ir parazitai – įvairios kirmėlės.

Žarnyno sienelės, apaugusios išmatų mase, nebeatlieka vienos savo pagrindinių funkcijų – naudingų medžiagų rezorbcijos (įsiurbimo), o tai lemia virškinimo, o kartu ir medžiagų apykaitos, sutrikimus. Užterštame žarnyne naudingosios bakterijos yra tarytum suparalyžiuojamos –  kyla disbakteriozė, dėl kurios kenčia beveik kiekvienas iš mūsų.

Valant žarnyną pasišalina ne tik išmatos, bet ir gleivės, nesuvirškintas maistas, išmatų akmenys bei parazitai. Per gydymo kursą organizmo medžiagų apykaita tampa harmoninga, sumažėja apetitas. Taip pat ši procedūra gerina peristaltiką, stiprina žarnyno raumenų tonusą, reguliuoja kraujospūdį.

Ši procedūra nesugriauna įprasto gyvenimo ritmo ir leidžia iš karto grįžti į darbą.

– Ar žarnyno valymo procedūra skausminga? Kaip ji atliekama?

– Ši procedūra atliekama moderniu aparatu, kuris žmogų apsaugo nuo nemalonių pojūčių. Procedūros metu lanksčia žarnele, įstatyta į išeinamąją angą, į žarnyną teka šiltas švarus vanduo. Naudojamas 20 kartų mažesnis slėgis nei valant žarnyną paprasta klizma, todėl vanduo švelniai suteka į storąją žarną. Procedūros metu atliekamas švelnus atpalaiduojantis pilvo masažas, kuris išsklaido susikaupusias dujas. Kai žarna prisipildo, nešvarumai neigiamu slėgiu išvalomi.

– Kaip žmogus jaučiasi po procedūros?

– Po žarnyno valymo žmogus dažniausiai jaučia palengvėjimą, išsivaduoja nuo sunkumo pilve ir nuo dujų sukeliamų skausmingų spazmų. Ši procedūra nesugriauna įprasto gyvenimo ritmo ir leidžia iš karto grįžti į darbą.

– Kaip dažnai galima valyti žarnyną?

– Procedūras, kurių viena trunka 45 minutes,  rekomenduojama kartoti kas antrą arba trečią dieną. Visiškam žarnyno išvalymui užtenka 4-5 procedūrų, o esant vidurių užkietėjimui prireikia ir daugiau. Valyti žarnyną reikėtų ne dažniau kaip 2 kartus per metus.

– Gal galima žarnyną išvalyti badaujant, valgant vaisius ir daržoves ar tiesiog  išgėrus laisvinamųjų preparatų?

– Tik jogai sugeba išvalyti organizmą gerdami sūrų vandenį, nes druska sugeria ir išplauna toksinus. Tačiau be specialaus pasiruošimo šis būdas neįmanomas. Taip pat neužtenka nei daržovių dietos, nei slyvų saujos prieš pusryčius. Tiesa, daržovės ir vaisiai privers greičiau nubėgti į tualetą, tačiau iš pagrindų neišvalys žarnyno. To nepadarys ir jokie laisvinamieji preparatai –  jie veikia tik kaip dirginamoji medžiaga. Virškinimo sistema nesugeba apsivalyti pati, nes žmogus vartoja daug produktų, organizme paliekančių be galo daug teršalų, konservantų, pesticidų, herbicidų, gyvulinės kilmės riebalų, geria chloruotą vandenį. Be to, daugybė žmonių susiduria su vidurių užkietėjimo problema.

– Kaip organizmas įspėja apie tai, kad jį būtina valyti?

– Apie žarnyno užterštumą įspėja išsausėjusi oda, įvairūs jos bėrimai ir pūlinukai,  blogas burnos ir prakaito kvapas, silpnumas, galvos skausmai, atminties pablogėjimas, antsvoris, alerginės reakcijos, pilvo skausmas ir pūtimas, vidurių užkietėjimas, prostatos uždegimai, potencijos sutrikimai, gausios išskyros iš genitalijų. 
 
– Kaip odos problemos susijusios su užterštu žarnynu?

– Kai žarnynas nešvarus, jis nesugeba pašalinti toksinų, tad šalinimo funkciją atlieka inkstai, kepenys bei oda. Todėl atsiranda įvairūs bėrimai, egzemos, furunkuliozė, paprastieji rožiniai spuogai, seborėja, alergija, pigmentinės dėmės, celiulitas, keratomos. Patirtis rodo, kad su hidrokolonterapija derinamos kosmetologinės ir anticeliulitinės procedūros yra kur kas efektyvesnės. Žarnyno valymas padeda nugalėti net tokias sunkias ligas kaip žvynelinė.

– Ar valant žarnyną iš organizmo neišplaunamos ir naudingos bakterijos, mineralai? Ar išvalius žarnyną nesutrinka virškinimas?

– Valoma tik storoji žarna. Vanduo neliečia nei plonosios žarnos, nei skrandžio, todėl ši procedūra neturi jokio poveikio virškinimui.

Stebina kai kurių gydytojų bandymai bet kokį paciento negalavimą (net skrandyje aptiktas helikobakterijas!) nepagrįstai sieti su prieš pusmetį atliktu žarnyno valymu. Medikai turėtų ne gąsdinti, o mokyti žmones sveiko gyvenimo būdo ir sveikos mitybos pagrindų: valgyti mažiau mėsos, daugiau augalinio maisto, derinti maisto produktus.

Nerimaujantiems, kad gali netekti naudingų bakterijų, primenu, kad daugelis mūsų net neturi ką prarasti – jų nebėra dėl nesveikos mitybos ir vartotų vaistų (antibiotikų, citostatikų, hormoninių preparatų). O žarnyno valymo procedūra būtent ir atkuria bakterijų balansą. Prieš 6 metus su Vilniaus universiteto Santariškių klinikomis atlikti tyrimai parodė, kad 90 proc. tiriamųjų žarnyne prieš pradedant gydymą iš viso nebuvo gerųjų bakterijų. Pernai kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos tyrimų centro mikrobiologijos laboratorija atlikta studija įrodė, kad 83 iš 100 ištirtų žmonių žarnyne prieš pradedant gydymą neaugo gerųjų bakterijų.

Jau po pirmųjų žarnyno valymo procedūrų švarioje terpėje gerosios bakterijos pradeda sparčiai augti, mat jos veisiasi tik švariame žarnyne. Be to, po šios procedūros visuomet skiriami naudingųjų bakterijų preparatai, kurie greičiau atkuria darnią organizmo mikroflorą.

– Kam negalima atlikti žarnyno valymo?

– Žarnyno negalima valyti nėščioms moterims ir vaikams iki penkerių metų, taip pat sergantiems žarnyno onkologine liga ar opiniu kolitu, ūmaus hemorojaus ar žarnyno divertikulito atveju bei esant pilvo išvaržoms.

Šios procedūros negalima atlikti ir iš karto po chirurginės operacijos – reikia bent pusmetį palaukti, kol sugis randai.

Neverta valyti žarnyno ir tiems, kurie nesiruošia keisti mitybos įpročių. Jei po šios procedūros žmogus nesimaitins sveikai, sveikatos pagerėjimo nepajus.

Pavadinimas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius