Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 6d. 22:25

Ką savo gyvenime vertėtų pakeisti šiais metais

Moterys
123rf.com nuotr. / Moterys

Naujieji metai daugeliui žmonių reiškia naują pradžią, tai kartu ir pats tinkamiausias laikas pradėti vykdyti sau duotus pažadus.

Tinklalapyje galtime.com ekspertai dalijasi savo patarimais, ką vertėtų sau pasižadėti įvykdyti naujaisiais metais ir kaip šiuos pažadus įvykdyti.

Praleiskite daugiau laiko su artimaisiais ir draugais

Psichologė Jennifer Oikle nurodo, kad viena pagrindinių poros santykių iširimo priežasčių – pernelyg reti susitikimai. Rasti laiko pabūti kartu su savo mylimuoju yra pagrindinė santykių išlaikymo priežastis. Tokia pati sąlyga galioja ir norint išlaikyti draugus ar palaikyti gerus santykius savo giminaičių ar artimųjų rate. Vienas geras ir greitas būdas pagyvinti savo santykius su draugais, giminaičiais ar mylimuoju, anot psichologės, yra „dėkingumo vakarėlis“.

„Kartą per savaitę pasistenkite pasikviesti pas save visus draugus ir artimuosius bent 15–20 minučių ir pasakykite vieni kitiems, už ką esate dėkingi. Dėkoti galite už bet ką, tačiau būtinai prisiminkite ir savo draugus ir pasakykite, už ką jaučiatės dėkingi jiems“, – pataria psichologė J.Oikle.

Vietoj pažado numesti svorio, verčiau pasižadėkite sau valgyti tokių produktų, kurių vartojate per mažai, pavyzdžiui, daržovių, vaisių ar liesų pieno produktų, – pataria dietologė Elisa Zied

Stenkitės kiek įmanoma mažiau naudotis technologijomis

Kitas puikus būdas pagyvinti santykius – pasistengti kiek įmanoma dažniau atsitraukti nuo įvairių technologijų, pavyzdžiui, kompiuterio ar televizoriaus, ir verčiau pabendrauti su draugais. Žinoma, šiame technologijų amžiuje tą padaryti nėra taip lengva, todėl tinklalapyje galtime.com pateikti patarimai galbūt jums padės:

♦ Įpraskite kasdien bent porai valandų atsitraukti ir pailsėti nuo kompiuterio, taip pat, jeigu įmanoma, tuo metu nesinaudokite ir mobiliuoju telefonu. „Kai buvau maža, mano tėvai niekuomet neleisdavo žiūrėti televizoriaus kol mes vakarieniaudavome. Todėl ir dabar vakarienės metu televizoriaus niekada nežiūrime“, – savo patirtimi dalijasi ir pataria tai išbandyti portalo redaktorė Jennifer Jolly.

♦ Miegamajame stenkitės nelaikyti jokių technologijų. Pasistenkite įprasti nekrauti savo mobiliųjų ar planšetinių kompiuterių savo miegamajame. Patartina miegamajame nelaikyti ir televizoriaus, kadangi neretai jis tik trukdo užmigti.

♦ Socialiniuose tinkluose praleiskite ne daugiau nei vieną valandą per dieną. Tokie socialiniai tinklai, kaip „Facenook“, gali suryti išties nemažai jūsų laiko, jeigu su tuo nesutinkate Jennifer Jolly siūlo atlikti nedidelį savęs patikrinimą: „Užsirašykite, kiek, jūsų manymu, praleidžiate laiko naršydami socialiniuose tinkluose, ir tuomet atskirame sąsiuvinyje užsirašykite, kiek laiko praleidžiate iš tiesų. Daugelis žmonių yra taip įpratę prie šių tinklų, kad net nesusimąsto, kiek realaus gyvenimo jie praranda“.

Valgykite sveiką maistą

Daugelis moterų naujuosius metus pradeda pažadu numesti nereikalingą svorį. Vis dėlto net ir labai norint netekti papildomų kilogramų, daugelis moterų šio pažado atsisako praėjus vos porai savaičių. Dažniausiai taip įvyksta dėl to, kad jos laikosi pernelyg griežtos dietos ir pavalgę nesijaučia sočios.

„Vietoj pažado numesti svorio, verčiau pasižadėkite sau valgyti tokių produktų, kurių vartojate per mažai, pavyzdžiui, daržovių, vaisių ar liesų pieno produktų. Jeigu užsibrėšite sau tikslą valgyti tokį maistą, skrandyje liks mažiau vietos nemaistingiems ir visiškai nenaudingiems produktams, kuriuose tėra daug riebalų ir cukraus. Laikydamiesi tokios dietos, visai netrukus pasijusite kur kas sveikesni, pamatysite, net jūsų išvaizda pasikeis“, – pataria dietologė Elisa Zied.

Pasistenkite tiksliai ir konkrečiai laikytis sau duodamo pažado tik jokiu būdu nežadėkite to, ko tikrai žinote, kad negalėsite ištesėti.

Daugiau sportuokite

Jeigu sportą paversite kasdiene savo veikla, jau visiškai po trumpo laiko jausitės ir atrodysite kur kas geriau. Pradėti galite nuo apsilankymo pas trenerį, kuris sudarytų jūsų asmeninį sporto tvarkaraštį. Trenerė Nicole Glor pataria užsiiminėti joga, kuri, anot jos, subalansuos ne tik jūsų kūną, bet ir emocinę savijautą.

Dažniau padėkite aplinkiniams

Padėdami savo aplinkiniams: kaimynams, draugams ar artimiesiems išties jausitės kur kas geriau. Dar viena puiki idėja daug laisvo laiko turintiems žmonėms – užsirašyti į savanoriavimo programas.

Priklausomai nuo jūsų poreikių, rinktis išties galite iš daugelio veiklų: galbūt norėsite padėti neįgaliesiems, senoliams ar vaikų namuose gyvenantiems vaikučiams. O galbūt savo namuose rasite jums jau nereikalingų ar atsibodusių daiktų, kurių būtu negaila atiduoti žmonėms, kuriems jų reikia kur kas labiau.

Temos: 1 Sveikata

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min