Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skardinė dietinio limonado per dieną gali iki 43 proc. padidinti širdies infarkto riziką

Limonadas
sxc.hu nuotr. / Limonadas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jeigu kiekvieną dieną išgeriate nors vieną skardinę dietinio gėrimo su burbuliukais, rizikuojate gauti širdies infarktą ar netgi insultą, – atskleidė neseniai atlikti moksliniai tyrimai.

Tyrimo išvados parodė, kad vos viena skardinė bet kurio dietinio limonado ar kolos per dieną, gali stipriai pažeisti kepenis, taip pat potencialiai sukelti diabetą ar įvairias širdies ligas, – praneša „The Daily Mail“.

Majamio ir Kolumbijos universitetų mokslininkai atskleidė, kad žmonėms, mėgstantiems kasdien gurkšnoti dietinius limonadus, net 43 proc. didesnė širdies infarkto ir insulto rizika, nei tiems, kurie šių limonadų išvis negeria.

Atliekant šį tyrimą JAV mokslininkų komanda 10 metų tyrė insulto ir širdies infarkto riziką 2 564 tyrime dalyvavusiems asmenims, kurie kiekvieną dieną gerdavo dietinius gėrimus.

Limonadai, kurių sudėtyje yra daug dirbtinių saldiklių, gali sukelti tokias kepenų ligas, kurias paprastai sukelia alkoholizmas.

„Mūsų atlikto tyrimo rezultatai parodė stiprų ryšį tarp kasdien vartojimų dietinių limonadų ir žmones kamuojančių kraujagyslių sutrikimų, dėl kurių neretai padidėja infarkto ir insulto rizika. Vis dėlto kol kas dar lieka neaišku, kodėl dietiniai limonadai daro tokį stiprų poveikį žmogaus sveikatai, būtent dėl to būtina atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima daryti reikšmingas išvadas apie dietinių limonadų poveikį žmogaus sveikatai“, – tikina viena tyrimo autorių, gydytoja Hannah Gardener.

Jau anksčiau atlikti tyrimai atskleidė, kad dietiniai limonadai nepaprastai žalingi žmogaus sveikatai. Tuomet buvo išsiaiškinta, kad limonadai, kurių sudėtyje yra daug dirbtinių saldiklių, gali sukelti tokias kepenų ligas, kurias paprastai sukelia alkoholizmas.

Dietiniai gėrimai dažnai tituluojami kaip sveikesnė išeitis lyginant juos su įprastais limonadais, kadangi juose kur kas mažiau kalorijų. Tačiau dėl to, ar iš tikrųjų jie yra tokia sveiki, jau pradedama abejoti, kadangi daug tyrimų įrodė visiškai priešingą tokio limonado poveikį.

Suabejota ir dėl šio limonado tinkamumo dietos besilaikantiems žmonėms, kadangi atlikti tyrimai įrodė, kad tam tikros medžiagos, esančios dietinių limonadų sudėtyje, tik dar labiau didina apetito jausmą.

Paskutiniojo tyrimo rezultatai spausdinami „General Internal Medicine“ leidinyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min