Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Vaistai gali turėti ir teigiamą šalutinį poveikį

Visi vaistiniai preparatai turi šalutinį poveikį. Labai dažnai apie tai kalbėdami turime omenyje neigiamą poveikį. Tačiau kartais vaistai gali turėti ir teigiamą šalutinį poveikį, rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „The Daily Mail“.
Vaistų gėrimas
Vaistų gėrimas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Pavyzdžiui, kai septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje medikai širdies ligoms gydyti ėmė naudoti betablokatorius, pastebėjo įdomų šalutinį tokių vaistų poveikį: jie padėdavo nuo migrenos kenčiantiems žmonėms. Dabar betablokatorių išrašoma migrenai gydyti.

Geras pavyzdys yra garsiosios viagros istorija: šis vaistas buvo kuriamas anginai gydyti, tačiau klinikiniuose bandymuose dalyvavę vyrai pranešė apie „malonų“ šalutinį poveikį. Tada vaistų kompanija „Pfizer“ ėmė viagrą gaminti kaip vaistą nuo erekcijos sutrikimų.

Nilas Patelis iš Didžiosios Britanijos karališkosios farmacijos draugijos teigia, kad toks sėkmingas derinys, deja, pasitaiko ne visada. Tačiau kai kurie vaistai iš tiesų turi teigiamą šalutinį poveikį. Štai, pavyzdžiui, lašai nuo glaukomos skatina blakstienų ir antakių augimą. Mokslininkai kol kas nežino priežasties, bet manoma, kad atsakymas leis sukurti vaistus nuo plikimo.

N.Patelis taip pat paminėjo statinus – preparatus, skirtus cholesterino kiekiui kraujyje mažinti. Pastebėta, kad šios grupės preparatai vyrams taip pat gerina potenciją, jei nepadeda minėtoji viagra.

Verta paminėti, kad neseniai atlikti tyrimai atskleidė, jog aspirinas padeda nuo depresijos. Australų mokslininkai nustatė, kad mažiausiai šešis mėnesius aspiriną gėrusios moterys vėliau gerokai rečiau kenčia nuo depresijos. Taip veikiausiai yra todėl, kad dėl aspirino pagerėja kraujotaka ir organizme sumažėja uždegiminių procesų.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius