Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2018 12 18

Į Visaginą grįžę emigrantai vilioja laukiniais žygiais

Pastaraisiais metais Visaginas įgavo nemenką pagreitį – čia būstus perka Lietuvoje žinomi žmonės, gyventi grįžta nemažai emigrantų, o vietą po saule rado tarptautinis investuotojas. Dėl Europos Sąjungos (ES) investicijų gražėjanti aplinka ir modernėjanti infrastruktūra vis labiau domina ir smulkiuosius verslininkus.
Žygiai Visagine
Žygiai Visagine / Asm. arch.

„Čia mums gera ne tik kurti verslą, bet ir gyventi – auginti dukrą“, – sako vienas iš ekologinio turizmo agentūros „LitWild Travel“ įkūrėjų Antonas Jevtiuchovas.

Gimtojo miesto trauka

Iš Visagino kilęs vyras daugiau nei penkerius metus gyveno skirtingose šalyse – Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Rusijoje. Tačiau būdamas toli nuo Lietuvos visada jautė, kad vieną dieną grįš į gimtinę.

Prieš beveik dvejus metus kartu su žmona Anastasija jis grįžo į gimtąjį miestą. Kaip pats sako, įkvėptas Visagino pokyčių – dėl tvarkomos infrastruktūros pagerėjusios gyvenimo kokybės ir išaugusių galimybių regione imtis įdomios veiklos.

Asm. arch./I„LitWild Travel“ įkūrėjas Antonas Jevtiuchovas
Asm. arch./I„LitWild Travel“ įkūrėjas Antonas Jevtiuchovas

Žiemą keliauja ledu

Verslo idėją organizuoti laukinius žygius Aukštaitijos miškuose Antonas brandino ilgai, o grįžęs į Lietuvą ėmėsi įgyvendinti planą.

Jo vedami gamtą mylintys smalsuoliai keliauja žmogaus nepaliestais takais.

Jo vedami gamtą mylintys smalsuoliai keliauja žmogaus nepaliestais takais. Nors pats planuoja ir prieš žygį įvertina maršrutą, miškuose nutinka nemažai iš anksto nenumatytų nuotykių – tai vėtros išversti medžiai kelią užtveria, tai pernelyg patvinęs upelis, susitikimas su laukiniais gyvūnais ar paukščiais.

Žiemą aktyvaus poilsio mėgėjai maršrutus įveikia žygiuodami užšalusiu garsiojo Visagino ežero ledu.

Kaip sako Antonas, tyrinėjant tyliai ir atidžiai galima pamatyti tai, ko nėra internete ar knygose apie gamtą. Ištvermingesni gali pasirinkti sudėtingą maršrutą mišku specialiais dviračiais.

„Miške reikia ypatingo atidumo, koncentracijos į procesą, nes laukinė gamta vis iškrečia pokštų – tikrina, ar keliautojas šimtu procentų yra atsidavęs jai“,– pasakojo A. Jevtiuchovas.

Išskirtinis miestas

„Visaginas ir man, ir žmonai atrodė patraukli vieta kurti savo verslą dėl šalia esančios unikalios gamtos, patrauklių viešųjų erdvių, tinkamų veikloms po atviru dangumi“, – sakė jis.

Dabar jaunų verslininkų netradiciniai maršrutai miškuose driekiasi keliuose parkuose – Gražutės regioniniame ir Aukštaitijos nacionaliniame parke. Žygių metu organizatorius stengiasi supažindinti su aukštaitišku paveldu – vietinių gyvenimo būdu, veiklomis, saugaus elgesio ir maisto gaminimo subtilybėmis natūralioje aplinkoje.

Vyras sako, kad išlaikyti motyvaciją kuriant unikalius maršrutus Aukštaitijos miškuose labiausiai padeda darni aplinka, kurioje gyvena.

2007-2013 metų laikotarpiu Visagine buvo įgyvendinti septyni projektai, kuriems iš ES fondų ir valstybės biudžeto Vidaus reikalų ministerija skyrė beveik 13,8 mln. eurų.

Įgyvendinant projektus kompleksiškai buvo tvarkomos viešosios erdvės, šaligatviai, sukurta aktyvaus poilsio zona ir modernizuotos sporto erdvės Visagino ežero pakrantėje, rekonstruotas kultūros centras, sutvarkytos gyvenamųjų rajonų viešosios erdvės.

„Visaginas tikrai išskirtinis miestas, čia ir miškai, ir vanduo – ranka pasiekiami. Iš visų pusių – natūrali aplinka, todėl dažnai juokauju, kad mano biuras dažniau būna miške, nei uždaroje erdvėje“, – džiaugiasi keliautojas.

Visaginas tikrai išskirtinis miestas, čia ir miškai, ir vanduo – ranka pasiekiami.

Asm. arch./Žygiai Visagine
Asm. arch./Žygiai Visagine

Atvėrė duris investuotojams

Tikimasi, kad prie verslo plėtros ir miesto patrauklumo augimo prisidės ir pagal priemonę „Pereinamojo laikotarpio tikslinių teritorijų vystymas“ pertvarkomas buvęs karinis miestelis.

Siekiama taip didinti investicinį vietovės patrauklumą, galimybes verslo kūrimui ir naujų darbo vietų atsiradimą. Šiam projektui iš viso Vidaus reikalų ministerija iš ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto skyrė 2,33 mln. eurų.

Projekto įgyvendinimo metu buvusio karinio miestelio teritorijoje bus įkurtas inovatyvios pramonės kompleksas „Smart Park“.

Planuojama, kad šiame pramonės parke bus plėtojamas smulkus ir vidutinis verslas, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai. Ketinama pritraukti įmonių iš informacinių technologijų, energetikos, medienos ir metalo pramonės sektorių.

Jau žinoma, kad komplekse įsikurs tarptautinė medicinos priemonių gamintoja „Intersurgical“. Tikimąsi, kad įmonė per kelerius metus sukurs apie pusantro tūkstančio naujų darbo vietų.

Miestui nuolat gražėjant, manome, kad bus lengviau plėtoti verslą ir čia pasikviesti užsieniečių.

„Miestui nuolat gražėjant, manome, kad bus lengviau plėtoti verslą ir čia pasikviesti užsieniečių. Kuo geriau išplėtota infrastruktūra, įrengtos patogios poilsiavietės – tuo lengviau ir mums.

Visaginas pastaraisiais metais padarė labai didelę pažangą ir, be abejonės, prie to labiausiai prisidėjo ES investicijos“, – apibendrina A. Jevtiuchovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Užsisakykite
15min naujienlaiškius