Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Arkanzase masinę strazdų žūtį galėjo nulemti triukšmo sukelta panika (video)

Viename Arkanzaso miestelyje tūkstančiai juodųjų strazdų žuvo veikiausiai dėl to, kad jie buvo išbaidyti triukšmo, pirmadienį pranešė pareigūnai.
Vienas iš tūkstančių Arkanzase paslaptingai žuvusių juodųjų strazdų
Vienas iš tūkstančių Arkanzase paslaptingai žuvusių juodųjų strazdų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bibio miestelyje Naujųjų metų išvakarėse prieš vidurnaktį iš dangaus pradėjo kristi paukščiai, jų, kaip manoma, iš viso žuvo apie penkis tūkstančius.

„Dabar esame beveik įsitikinę, kad šią žūtį nulėmė trauma“, – nurodė valstijos vyriausiasis veterinaras George'as Badley.

Vienas vietos gyventojas pranešė šeštadienį girdėjęs apie 20 garsių trenksmų. Šį triukšmą galėjo sukelti fejerverkai arba šaudymas iš specialios patrankos, siekiant nubaidyti paukščius.

Išėjęs į lauką vyras pamatė didžiulį besiblaškančių paukščių būrį.

„Jis girdėjo, kaip aplink blaškosi paukščiai – girdėjo, kaip jie plasnoja ir atsitrenkia į įvairius daiktus“, – G.Badley sakė naujienų agentūrai AFP.

Juodieji strazdai prastai mato prietemoje, todėl daugelis pabaidytų paukščių veikiausiai užsimušė, atsitrenkę į namus, medžius arba vienas į kitą. Tačiau valstija atliks tolesnius tyrimus, siekiant įsitikinti, ar paukščiai nebuvo apnuodyti arba nesirgo kokia nors liga, pridūrė G.Badley.

Arkanzase praeitas savaitgalis laukinei gyvūnijai buvo itin nepalankus. Arkanzaso upėje už maždaug 160 kilometrų nuo Bibio penktadienį buvo rasta 80–100 tūkst. plūduriuojančių nugaišusių žuvų. Pareigūnai mano, kad šį incidentą nulėmė kažkokia liga, nes gaišo tik vienos rūšies žuvys – upiniai kupriai.

„Padarėme kažką negerai, tiesa?“ – juokavo Arkanzaso žuvų ir medžiojamųjų gyvūnų komisijos atstovas Keithas Stephensas. Jis pridūrė, kad su strazdų žūtimi taip pat gali būti susiję penktadienio rytą per valstiją praūžęs tornadas, kuris nusinešė trijų žmonių gyvybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius