Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Griovyje rasti išmėsinėti gyvūnų lavonai – ne šunų, bet laukinių žvėrių (papildyta 16.47 val.)

Pirminiais duomenimis, griovyje rasta apie 20 apirusių šunų kūnų
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Paaiškėjo, kad griovyje rasta nušautų usūrinių šunų, lapių ir bebro kūnai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune pirmadienį rasti 19 kūnų nudirtais kailiais buvo ne šunų, kaip manyta iš pradžių, o laukinių gyvūnų.

„Ištyrus paaiškėjo, kad tai 12 usūrinių šunų (mangustų), 7 lapės ir 1 bebras. Visi nušauti iš įvairaus kalibro medžioklinių šautuvų“, – sakė Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Albinas Liaudanskas. Pasak specialisto, tai parodė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Patologijos centre trečiadienį atliktas gyvūnų skrodimas ir kiti tyrimai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Albinas Liaudanskas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Albinas Liaudanskas

Anot A.Liaudansko, tai, kad dalis gyvūnų buvo be galvų, patvirtina, jog gyvūnai krito nuo medžiotojų paleistų šūvių.

„Pagal dabar galiojančią tvarką nušovę laukinius gyvūnus jie privalo atnešti tirti jų galvas – taip nustatoma, ar gyvūnai nebuvo užsikrėtę kokiomis nors ligomis“, – sakė Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas.

Ekspertizė patvirtino ir kalbas, kad daliai gyvūnų buvo nupjauti lyties organai. A.Liaudansko teigimu, tai daryta norint geriau nulupti kailį: „Lupant kailį kartais nupjaunami ir lyties organai, ir letenos.“ 

Priminsime, kad trečiadienį ryte Kauno policija pranešė, kad pareigūnai sulaikė vyriškį, susijusį su šiuo nusikaltimu.

Pasak Kauno policijos atstovės spaudai Ramunės Tarandės, tyrėjai operatyviai nustatė asmenį, į griovį sumetusį minėtus gyvūnų lavonus. 43-ejų kaunietis byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas. Ar jam pareikšti įtarimus, bus sprendžiama tik gavus oficialias ekspertų išvadas.

Papildyta 16.29 val.: Įvykį, kuruojamą Kauno miesto apylinkės prokuratūros, tiriantys Centro policijos komisariato pareigūnai tikino, jog oficialių eksperizės išvadų laukia rytoj, ketvirtadienį. Tuomet ir bus sprendžiama dėl apklausto 43-ejų kauniečio statuso.

Neoficialiai kalbama, jog tikimybė, jog vyriškis bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl žiauraus elgesio su gyvūnais nedidelė. Greičiausiai jam bus skirta administracinė nuobauda už aplinkosaugos pažeidimą - netinkamai utilizuotas gyvūnų atliekas.

 Papildyta 16.47 val.: Kaip skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, neatsakingas elgesys su gyvūnų lavonais gali turėti skaudžių pasekmių, sukelti užkrečiamųjų ligų protrūkius.

Lietuvoje medžiotojai neprivalo nušautų gyvūnų lavonų tirti. Toks žingsnis tik patartinas, bet neprivalomas. Todėl bausti šiuo atveju medžiotojų nėra už ką

„Sumedžiotų gyvūnų ir žvėrių atliekų tvarkymas Lietuvoje yra reglamentuotas teisės aktais. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra informavusi suinteresuotas institucijas, kad sumedžiotų laukinių gyvūnų maitos gali būti vežamos į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą ištirti, po ko jos saugiai utilizuojamos. Šiuo atveju medžiojusieji nepatikrino, ar gyvūnai nesirgo pasiutlige, tuo patys sau sukeldami pavojų. Gamtos teršimas gyvūnų lavonais atspindi žmonių kultūrą bei požiūrį į mus supančią aplinką. Raginame piliečius, pastebėjusius netinkamo elgesio su gyvūnais atvejus skambinti nemokama telefono linija 8 800 40403,“ – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Kiudulas.

Tačiau A.Liaudansko teigimu, Lietuvoje medžiotojai neprivalo nušautų gyvūnų lavonų tirti. „Toks žingsnis tik patartinas, bet neprivalomas. Todėl bausti šiuo atveju medžiotojų nėra už ką“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min