Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 1d. 06:59

Gyvūnų prieglaudos laukia permainos

Iš Aleksoto gyvūnų prieglaudos išgabenti šunys šiuo metu laikomi "Nuaro" prieglaudoje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Iš Aleksoto gyvūnų prieglaudos išgabenti šunys šiuo metu laikomi "Nuaro" prieglaudoje.

Aleksote veikusi seniausia Kauno gyvūnų prieglauda laukia naujų šeimininkų, kurie paaiškės pasibaigus konkursui. Laikinai pastogės netekusiems prieglaudos gyventojams – šunims ir katėms – ieškoma globėjų.

Liepos 15-ąją Aleksoto gyvūnų prieglauda būtų minėjusi 15-os metų gyvavimo sukaktį. Tačiau 1994 metais kauniečio Karolio Masilionio įkurta įstaiga ant išnykimo ribos balansavo jau ne vienerius metus. Prieglaudą lankydavę Kauno miesto maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nuolat rasdavo įvairių pažeidimų, į kuriuos, specialistų teigimu, šeimininkai nereaguodavo.

„Gyvūnų prieglaudos steigėjai savo veiklą galėjo tęsti, jei būtų sutvarkę nurodytus pažeidimus. Pavyzdžiui, jie iki šiol neturėjo veterinarinio numerio, gyvūnų ženklinimo mikroschemų skaitytuvo“, – sakė Kauno miesto savivaldybės įsteigtos Kauno gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkė Orinta Leiputė. Dėl itin prastų sąlygų, kuriose laikomi gyvūnai, ne kartą skundėsi ir netoliese gyvenantys žmonės. Todėl sutarties nutraukimas buvo tik laiko klausimas.

Pastatų ir teritorijos, kurioje veikė gyvūnų prieglauda, paskirties neketinama keisti. Tačiau naujiesiems šeimininkams bus keliami griežti reikalavimai.

Gyvūnų prieglaudai pastatus ir žemę Aleksote nuomojusios savivaldybės įmonės „Kauno švara“ generalinis direktorius Darius Tumynas tikino, kad patalpų, kuriose keliolika metų glaudėsi benamiai šunys ir katės, likimą spręs įmonės valdyba. Tačiau beveik neabejojama, kad jos ir toliau bus skirtos gyvūnų gelbėtojams.

Artimiausiu metu ketinama paskelbti konkursą naujam prieglaudos šeimininkui surasti. Tačiau jame dalyvaujantiems pretendentams bus keliami itin griežti reikalavimai. Kol kas jie nedetalizuojami, tačiau akivaizdu, kad šias sąlygas atitiks tik viena ar dvi Lietuvoje gyvūnų globos ir priežiūros paslaugas teikiančios organizacijos.

Gyvūnai buvo išsekę

Uždarius prieglaudą joje buvę 15 šunų laikiną prieglobstį rado Gyvūnų priežiūros centre „Nuaras“, o 12 kačių – pas VšĮ „Lesė“ savanorius. Pasak „Nuaro“ direktorės Jurgitos Gustaitienės, nemaža dalis veterinarų apžiūrėtų gyvūnų buvo silpni. „Girdėjau, kad pora kačiukų neištvėrė ir nustipo. Dar vienas – labai prastos būklės. Tarp šunų, kurie dabar laikomi pas mus prieglaudoje, taip pat yra sergančių. Nemaža dalis gyvūnų buvo nusilpę iš bado“, – pasakojo J.Gustaitienė. Tačiau nė vieno iš gyvūnų neketinama užmigdyti. Priešingai, visomis išgalėmis bus bandoma surasti jiems naujus namus. Tiesa, porą jų į savo namus išsivežė ankstesni šeimininkai. „Du šunys buvo pažymėti mikroschemomis, todėl suradome jų savininkus. Paaiškėjo, kad vieną jų kartu su kita kale, kurios mes neradome, į prieglaudą atvežė viena kaunietė. Neturėjusi sąlygų dviejų šunų auginti namuose, moteris nutarė juos įkurdinti Aleksoto prieglaudoje. Nuvežė jiems nemažą kiekį maisto. Tačiau pas mus pamačiusi, kaip nepraėjus nei dviem mėnesiams atrodo vienas jos augintinių, moteris ryžosi jį parsivežti namo“, – pasakojo J.Gustaitienė.

Susidomėjusieji iš Aleksoto prieglaudos atgabentais šunimis laukiami Gyvūnų priežiūros centre „Nuaras“ (Šv.Gertrūdos g.46, tel. 8-37 324545), o katėmis – interneto puslapyje www.lese.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min