Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasti Kaune du šunis nukankinę paaugliai (papildyta 16.48 val.)

Sužalotas šuo
Gyvūnų globėjų asociacijos nuotr. / Sužalotas šuo
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune – dar vienas žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis. Liudininkų teigimu, šeimininko likimo valiai paliktą šunį apleistame pastate Šilainiuose kankino paaugliai: gyvūnui į nosį jie pylė klijus, mėtė iš antro aukšto. Sunkiai sužeistas šuo – ne vienintelė žiaurių nepilnamečių auka.

Pranešimą apie leisgyvį šunį Kauno gyvūnų globos ir kontrolės tarnyba „Nuaras“ gavo pirmadienį apie 15.50 val. Paskambinęs vietos gyventojas prašė skubiai atvažiuoti į Šilainiuose esantį namą vaiduoklį, kuriame esą nepilnamečių grupelė kankina gyvūnus. Nuvykę į nurodytą vietą „Nuaro“ ir Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai rado sunkiai sužeistą šunį, kuriam buvo stipriai sužeista galva ir sulaužyta koja. Parsivežus į tarnybos patalpas paaiškėjo, kad sužalotas gyvūnas yra ženklintas. Nesunkiai nustatytas ir jo šeimininkas, kuris šiuo metu yra užsienyje. Tiesa, į gyvūnų globėjų rankas tas pats šuo buvo patekęs gruodžio pradžioje. Tąkart jis buvo rastas įmestas į šachtą tame pačiame name vaiduoklyje. Susisiekus su šeimininku, jis gyvūną atsiėmė ir pažadėjo pasirūpinti jo saugumu. Tačiau pažado, regis, netesėjo: praėjus kiek daugiau nei savaitei, šuo vėl buvo nukankintas.

Žiaurius žaidimus filmavo

„Nuaro“ darbuotojams skambinęs liudininkas, kurio vardas ir pavardė jo paties prašymu ir dėl saugumo neviešinami, pasakojo, kad gerai žino šunelį nukankinusius nepilnamečius. Pasak jo, šis gyvūnas – ne pirmasis, patyręs panašų nepilnamečių smurtą. Anksčiau toje pačioje vietoje buvo kankinami ir kiti šunys. Savo pasakojimą vyras patvirtino filmuota medžiaga, kurią perdavė Gyvūnų globėjų asociacijai. Joje matosi, kaip grupė draugų smaginasi žalodami šunis ir viską filmuodami.

Pirmadienį į pastatą Šilainiuose buvo iškviesta policija. Tačiau atvykę pareigūnai žiauriai sužeisto šuns nelaimės aplinkybėmis nesusidomėjo. Vis dėlto nuleisti rankų Gyvūnų globėjų asociacija neketino: antradienį jie raštu kreipėsi į Kauno policiją, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Pareigūnams perduota filmuota medžiaga, taip pat liudininkų duomenys.

Ši istorija priminė vos prieš mėnesį Lietuvoje ir už jos ribų nuskambėjusią apie šunelį Pipirą. Jo budelis Svajūnas Beniukas šią savaitę sės už grotų.

Papildyta 16.48 val.: Remdamiesi gauta vaizdo medžiaga, Santakos PK Šilainių policijos nuovados pareigūnai operatyviai nustatė incidente dalyvavusius tris nepilnamečius asmenis.

Pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais (LR BK 310 str.). Tyrimas bus atliekamas Santakos PK.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min