Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 17d. 09:34

35 tūkst. litų kainuojantį belgų aviganį pavogė girta kaunietė, norėjusi naujo šuns (nuotraukos, papildyta 15.06 val.)

Vasario 16-ąją pavogtas ir tą pačią dieną surastas belgų aviganis Belgas
Aliaus Koroliovo/15min.lt / Vasario 16-ąją pavogtas ir tą pačią dieną surastas belgų aviganis Belgas šiuo metu perkeltas į saugesnę vietą.

Kauno policija sulaikė 41 metų kaunietę, kurį įtariama vasario 16-ąją pavogusi tarnybinį belgų aviganių (Malinua) veislės šunį. Operatyviai nustačius ilgapirštį, šuo tą pačią dieną sugrąžintas šeimininkams.

35 tūkst. litų kainuojantis gyvūnas buvo pagrobtas iš namo, kuriame įsikūrusi Gyvūnų globėjų asociacija, kieme esančio voljero.

Pastebėję vagystę šuns globėjai įtarė, kas galėjo paimti jį, ir kreipėsi į policiją. Netrukus pareigūnai sulaikė įtariamąją I.T. Naktį ji praleido areštinėje.

Papildyta 11.48 val. Nustatyti, kur dingo dresuotas tarnybinis šuo, padėjo vaizdo medžiaga (teritorija, kur buvo laikomi gyvūnai, filmuojama stebėjimo kameromis), taip pat kaimynai. Tiesa, šie, pastebėję prie šunų voljero, kur buvo laikomas ne tik pavogtas, bet ir kitas tos pačios veislės šuo, svetimą moterį, nieko blogo neįtarė.

„Jie manė, kad aš leidau jį išsivesti. Taip nusprendė, nes ta moteris atėjo su antsnukiu, pavadėliu ir ramiausiai išsivedė šunį“, – pasakojo Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė, pavogto keturkojo šeimininkė.

Pasak pašnekovės, Gyvūnų globėjų asociacijos ir  „Nuaro“ darbuotojai prisiminė moterį, pavogusią šunį. Prieš kurį laiką ji atnešė ir paliko Stafordšyro terjerą bei pageidavo kito šuns.

„Darbuotojai ją įsiminė, nes tada ji buvo išgėrusi, elgėsi agresyviai: veržėsi į patalpas, nors buvo prašoma to nedaryti“, – pasakojo J.Gustaitienė.

Pavogto ir tą pačią dieną  grąžinto tarnybinio šuns istorija kelia daug klaustukų: iki šiol neaišku, kokiu tikslu gyvūnas buvo pavogtas. Neatmetama, kad dresuotą ir anksčiau ne vienoje operacijoje sėkmingai pasirodžiusį tarnybinį šunį ilgapirštė tikėjosi pelningai parduoti.

Belgų aviganio šeimininkei sunku patikėti ir tuo, kaip lengvai gyvūnas buvo pasisavintas. Anot J.Gustaitienės, paprastai jis svetimų žmonių nė iš tolo neprisileidžia. Net ir tų, kurie ateina pašerti.

Papildyta 15.06 val.: Kauno policijos duomenimis, sulaikymo metu šuns vagyste įtariama kaunietė buvo girta. Jos kraujyje rasta 2,33 promilės alkoholio. Jos namuose tarnybinį šunį radusiems pareigūnams ir kartu su jais buvusiai J.Gustaitienei moteris prasitarė gėrusi „iš džiaugsmo, kad įsigijo tokį fainą šunį“. Tačiau ar iš tiesų gyvūną ji pavogė sau ir ketino juo rūpintis pati, neaišku. Iki pietų tyrimą atliekantys Centro policijos komisariato pareigūnai jos negalėjo apklausti, nes moteris tebebuvo apsvaigusi.

Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr./Jurgita Gustaitienė ir Belgas
Aliaus Koroliovo/15min.lt nuotr./Jurgita Gustaitienė ir Belgas

Šv.Gertrūdos gatvėje laikytas belgų aviganis Belgas ir dar vienas tos pačios veislės šuo, priklausantis J.Gustaitienei, perkelti į saugesnę vietą: Ringaudus, kur įkurtas privatus gyvūnų viešbutis.

Šuns šeimininkė įtaria, kad gyvūnas buvo apsvaigintas medikamentais: juos ilgapirštė galėjo įdėti į keturkojui skirtą ėdesį. Tik tai, anot J.Gustaitienės, paaiškintų, kaip dresuotas ir nevienoje operacijoje sėkmingai dalyvavęs tarnybinis šuo, pakluso nepažįstamai moteriai. Ypač jei ji buvo neblaivi.

Tai, jog šuo galėjo būti apsvaigintas, įrodo ir dabartinis jo elgesys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min