Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 09, 00:13

Lietuvoje užfiksuotas retas svečias – vabzdys maldininkas

Pirmadienį Lietuvoje skaitytojas Egidijus užfiksavo ir su redakcija pasidalijo reto svečio – vabzdžio maldininko – nuotrauka.
Lietuvoje užfiksuotas retas svečias – vabzdys maldininkas.
Lietuvoje užfiksuotas retas svečias – vabzdys maldininkas. / 15min skaitytojo Egidijaus nuotr.

„Šį vakarą pro atidarytą langą įlėkė šis gyventojas. Laikyti ir saugoti tokio draugo nesuinteresuoti, tad gal jus domintų šis įnamis? Ar tiesiog vyti lauk? Vis dėlto invazinis gyventojas, tad nelabai pageidautinas mūsų ekosistemoje“, – laiške redakcijai rašė skaitytojas.

15min skaitytojo Egidijaus nuotr. /Lietuvoje užfiksuotas retas svečias – vabzdys maldininkas
15min skaitytojo Egidijaus nuotr. /Lietuvoje užfiksuotas retas svečias – vabzdys maldininkas

Tą patį vakarą vabzdžio maldininko nuotrauka su redakcija pasidalijo ir kitas skaitytojas. „Gervenupio sode aptiktas gražuolis“, – rašė laiške skaitytojas Andrius iš Kauno rajono.

15min skaitytojo Andriaus nuotr. /Vabzdys maldininkas
15min skaitytojo Andriaus nuotr. /Vabzdys maldininkas

Gamtos tyrimų centro Entomologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja Jolanta Rimšaitė yra pasakojusi, kad europinis maldininkas (Mantis religiosa) pirmą kartą Lietuvoje aptiktas 2008 metais.

Arčiausiai Lietuvos natūraliai europinis maldininkas gyvena gerai įšilusiose pievelėse, pušynų pakraščiuose Lenkijoje. Dar XVIII amžiuje ši rūšis gyveno prie Varšuvos ir buvo nurodoma kaip nereta. Tačiau pastaraisiais metais situacija pasikeitė – dabar ji nyksta ir yra įrašyta į Lenkijos Raudonąją knygą.

Maldininkas registruotas ir Latvijoje bei Baltarusijoje. Vidurio Europoje tai – taip pat nykstanti rūšis.

Plačiausiai ji paplitusi Centrinėje ir Pietų Europoje, Azijoje, Afrikoje, introduokuota Australijoje, Šiaurės Amerikoje.

Maldininkai – tai plėšrūs vabzdžiai, maistą gaudo tam pritaikytomis priekinėmis galūnėmis. Patinai užauga iki 52 mm, patelės – iki 75 mm.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min