Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 16d. 14:36

Lokio Kasparo voljere zoologijos sode Kaune įsikūrė korsakai

Korsakas
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Korsakas

Lietingas šeštadienio oras Kaune nesutrukdė Lietuvos zoologijos sode atidaryti naują voljerą stepinėms lapėms korsakams. Jie įsikūrė baltojo lokio Kasparo voljere.

Siekiant pagerinti gyvūnų laikymo sąlygas, zoologijos sode gyvenantys 10 korsakų įkurdinti naujai renovuotame voljere. Ankščiau šiame voljere gyveno baltasis lokys Kasparas. Voljero renovavimas kainavo apie 25 tūkst. litų.

Voljero atidarymo juostelę perkirpo gerai žinomas televizijos laidos „Vienam gale kablys“ vedėjas Paulius Korsakas.

„Džiaugiuosi, kad korsakas tai ne koks tarakonas ar žaltys. Lapiukai man patinka, jie faini. Prie voljero gyventojų išlaikymo pabandysiu prisidėti žuvimi“, – šmaikštavo P.Korsakas. Voljero atidarymą, beje, iškeitęs į Kaune šeštadienį vykusią pirmąją Lietuvos meškeriotojų konferenciją.

Stepinių lapių įrengti erdvesni namai, su pritaikyta ir natūralias gamtos sąlygas atkartojančia aplinka, specialiai korsakams liaudies meistro Aurimo Mineikio pagamintais nameliais. 

Šventės metu susirinkusiems buvo atvertos durys į vidines šio voljero patalpas, kuriose anksčiau gyveno lokiai.

Lankytojams buvo pateikta dar viena naujiena. Egzotiškosios žirafos, susilaukiančios ypatingo žmonių dėmesio, nuo šiol bus matomos ir šaltuoju metų periodu. Šeštadienį buvo atidarytos vidinės žirafų patalpos, kuriose žmonės galės grožėtis ilgakakliais gyvūnais ištisus metus. 

Renginio dalyvių taip pat laukė trumpi pranešimai apie korsakus, žirafas, meškėnus, snieginius leopardus, „lojančius elniukus“ – muntjakus, ruonį Kajų.

Lietuvos zoologijos sodo direktorius pranešė, kad pirmadienį į Kauną iš Ispanijos turėtų atskristi nykštukinis begemotas. Gyvūnas zoologijos sodui nieko nekainuos, tačiau jo gabenimas kainuos apie 21 tūkst. litų.

Aplinkos ministerijai skyrus papildomą finansavimą Lietuvos zoologijos sodo pastatų remontui, nuo gegužės buvo suremontuotas stumbrų voljeras, plėšriųjų paukščių paviljono stogas, žirafyno lankytojų patalpos, perkeltos lapės ir korsakai į naujus erdvius voljerus, atnaujinta siurblinė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min