Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 14d. 09:46

Nutukėlį gelbės dieta

Nutukėlį gelbės dieta.
„15min“ nuotr. / Nutukėlį gelbės dieta.

Mirus šeimininkui ir jo augintiniui patekus į vieną Didžiosios Britanijos šunų prieglaudą, keturkojis buvo priverstas laikytis dietos! Veterinarai nematė kitos išeities, kaip tik pritaikyti dietą šuniui vardu Patch, kuris svėrė beveik kaip aštuonmetis vaikas – 29 kg. Šešerių metų šuo buvo toks sunkus, kad jo kojos nebepajėgė pakelti tokio svorio.

Negana to, veterinarai nustatė, kad didžiulis antsvoris gyvūnui gali pakenkti ir kitaip: sukelti širdies ligas, debetą ar netgi artritą. Gydytojų paskirta dieta ir mankšta šunį turėtų priversti pasiekti 15 kg svorį, kurį jo kojos jau turėtų panešti. Tačiau keturkojis nebus paleidžiamas iš veterinarų akių, mat dėl greito didelio svorio netekimo šuniui gali sutrikti kai kurių organų veikla.
Nutukęs šuo, po jo šeimininko mirties praėjusį mėnesį, buvo laikomas Glasgo šunų prieglaudoje.

Šunų prieglaudos atstovė Victoria Kelly sakė tokį šunį matanti pirmą kartą. „Mes gauname daug peršertų augintinių, tačiau nieko panašaus į Patch neteko matyti“, – teigė ji. V.Kelly sakė iš karto su kitais prieglaudos darbuotojais nusprendusi, jog su šiuo šunimi reikia kažką daryti.

„Vis dėlto pamatėme, kad šuo yra pernelyg nutukęs ir pats negali atlikti jokių mankštos pratimų“, – sakė V.Kelly. Moteris pasakojo, kad vienintelis dalykas kurį šuo buvo pajėgus įveikti – tai labai trumpi ir daugybės gyvūno pastangų reikalaujantys pasivaikščiojimai.

„Nuo to laiko, kai šuo pakliuvo pas mus, jis jau neteko kilogramo svorio. Tai reiškia, kad einame teisingu keliu“, – sakė V.Kelly.

Šiuo metu gyvūnų prieglauda ieško Patch namų. Prieglauda žada apmokėti visas reikalingas šuniui medicinos paslaugas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min