Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 11d. 10:44

Pasiklydusias moteris ir jas radusius pareigūnus iš klastingos pelkės išvedė belgų aviganė Lota

Policijos tarnybinis šuo (asociatyvi nuotrauka)
Policijos nuotr. / Policijos tarnybinis šuo (asociatyvi nuotrauka)

Nei tamsios nakties, nei pelkės gūdumos nepabūgo keturmetė belgų aviganė Lota ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai, sulaukę miške pasiklydusių senolių pagalbos šauksmo.

Po sėkmingos  dviejų uogautojų gelbėjimo operacijos ir kinologas, ir jo ugdytinė atrodė apgailėtinai – iš miško jie išniro „pasipuošę" kibiais  dagių ir varnalėšų žiedais, kurie  skaudžiai gėlė šunelio kūną. Tačiau kinologas Dalius Valančiauskas ir jo Lota, nors ir pavargę po 10 kilometrų klampojimo pelke, buvo nusiteikę puikiai, savo pranešime rašo Šiaulių apskrities VPK. Gerą nuotaiką garantavo jų triūso vaisiai – dviejų moterų, trykštančių džiaugsmu, kad  šaltą naktį nereikės drebėti gūdžioje pelkėje, euforija.

Policijos budėtojai 73 metų šiaulietės telefono skambučio sulaukė trečiadienį apie 19 val. Moteris pranešė, kad ji ryte su drauge automobiliu atvažiavo į Rėkyvos mišką spanguoliauti ir pasiklydo. Pagal jos pasakojimą pareigūnams pavyko nusistatyti apytikslę moterų palikto automobilio stovėjimo vietą.

Du policijos ekipažai su tarnybiniu šunimi atvyko į Šiaulių rajone esantį Vikurių kaimą ir, pakalbinę vienos sodybos gyventojus, surado jų paliktą automobilį. Taip sužinojo, kuria kryptimi moterys nuėjo į mišką. Apie 19.30 val. patruliai įžengė į mišką.

Tokios besidžiaugiančių žmonių euforijos man dar nėra tekę matyti, – pasakojo kinologas D.Valančiauskas.

Tamsos siena ir aplink telkšantys pelkės vandenys pareigūnų ir jų ištikimo belgų aviganio judėjimą darė problemišką. Vienas patrulių ekipažas nuėjo į vieną pusę, o Patrulių rinktinės mobiliojo būrio vyriausiasis patrulis Ruslanas Popovas ir Kinologų būrio vyresnysis patrulis D.Valančiauskas su savo ugdytine Lota – į kitą.

Pareigūnai su moterimis palaikė ryšį telefonu ir vis teiravosi, ar jos girdi įjungtas automobilių sirenas, tačiau pasiklydėlės  atsakė, kad kažkas lyg ir girdėti, tačiau garsas išsibarsto miške ir jos visai nesuvokia, iš kur jis sklinda. Patruliai moterų prašė nesiblaškyti ir iš vietos niekur nejudėti. D.Valančiauskas suprato, kad jo keturkojė užuodė žmogaus kvapą, nes nepaliaujamai pradėjo jį tempti viena kryptimi. Lota su didžiule jėga veržėsi pirmyn, tad pareigūnams teko bėgti paskui ją, saugantis kad neįkristų į pelkę. Po  kokių 5 km maratono mišką skrodžiantis Lotos lojimas pranešė, kad ji pasiklydėles aptiko.

„Tokios besidžiaugiančių žmonių euforijos man dar nėra tekę matyti", – pasakojo D.Valančiauskas.

„Tuo ir motyvuoja mūsų, kinologų, darbas, kad žmones tenka gelbėti dažnai  iš labai kritinės situacijos. Ir jei operacija sėkminga, tai teikia didelį džiaugsmą", – savo ugdytinės nuopelnais didžiavosi policijos pareigūnas.

Po šio džiaugsmo proveržio moterų ir pareigūnų laukė dar vienas netikėtumas, o Lotai teko nauja užduotis išvesti žmones iš miško, mat išsikrovė pareigūnus prie automobilio parvesti turėjusio navigacijos įrenginio maitinimo šaltinis. Be jo orientuotis miško tamsoje neįmanoma. Tada keturkojui vėl buvo duota užduotis ieškoti žmonių – policijos pareigūnų, kurie buvo nuėję kita kryptimi ir, sužinoję, kad moterys rastos, laukė ateinančių kolegų miško kirtavietėje. Lota su užduotimi susidorojo puikiai – brūzgynais nuklampoję dar penkis kilometrus pareigūnai ir moterys išvydo jų laukiantį policijos ekipažą.

„Ir tada pažvelgiau į Lotą. Jos visas kailis  buvo padengtas  dagių ir varnalėšų „sagomis", tik akys tarp jų žibėjo, – apie savo keturkoję bičiulę pasakojo kinologas D.Valančiauskas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min