Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sodyboje „pamirštas“ šuo virto sunkiai atpažįstamu padaru (nuotraukos)

Sunkiai atpažįstamu padaru virtęs pudelis buvo paliktas likimo valiai sodyboje, Kauno rajone
Gyvūnų globėjų asociacijos nuotr. / Sunkiai atpažįstamu padaru virtęs pudelis buvo paliktas likimo valiai sodyboje, Kauno rajone
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Gyvūnų globėjų asociacija gavo pranešimą iš Užliedžių seniūnijos, Kauno rajone. Skambinę žmonės sakė, kad Vijūkų kaime, nebegyvenamoje sodyboje, paliktas likimo valiai šuo. Kaimo gyventojų teigimu, sodybos savininkai mirę, o jų vaikai gyvena Kaune.

Nuvažiavęs į nurodytą vietą Gyvūnų globėjų asociacijos gelbėtojų ekipažas pamatė tai, ko dar nebuvo matęs: sodyboje palikto šuns kailis buvo siaubingai susivėlęs, o po plaukais – daugybė erkių.

Atokiau sodybos gyvenantys kaimynai pasakojo, kad šį šunį sodybos savininkų vaikai paliko pririštą prie būdos jau seniai. Nuo bado šunelis nemirė tik dėl to, kad kartas nuo karto atsitiktiniai žmonės jam atnešdavo ėdalo. Pastaruoju metu gyvūnas buvo nutrūkęs nuo senos grandinės ir bastėsi.

„Buvo baisu žiūrėti, kaip šuns antkaklis įsivėlęs į kailį ir beveik įaugęs į kūną. Dėl to bet koks judesys šuneliui keldavo nepakeliamą skausmą“, – pasakojo nelaimėlį į savo globą paėmę Gyvūnų globėjų asociacijos nariai.

Šiuo metu gyvūnas atvežtas į gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ veterinarijos kliniką. Šuo pradėtas kirpti, iš jo kūno renkamos erkės (nukirpus tik pusę kailio rasta 40 erkių). Veterinarų teigimu, panašu, kad į sunkiai atpažįstamą gyvūną virtęs nelaimėlis yra pudelių veislės patinas. Jam maždaug 3-4 metai.

Šiuo metu laukiama duomenų apie sodybos šeimininkus iš Užliedžių seniūnijos. Kai tik jie pasieks gelbėtojus, bus kreiptasi į policiją.

Pasak Gyvūnų globėjų asociacijos savanorės Džiugintos Vaitkevičienės, nukirpto šunelio plaukai svėrė daugiau nei du kilogramus, jo paties nukirpto svoris buvo 8 kilogramai: „Dabar jis iš naujo mokosi vaikščioti aukštai keldamas kojas, nesuprasdamas, kodėl jos tokios lengvos. Dažniausiai tokie apleisti šunys yra niekam nereikalingi, tad jais rūpintis tenka Gyvūnų globėjų asociacijai. Manau, kad gyvūno savininkų turto paveldėtojai turėtų pasirūpinti ne tik paveldėtu nekilnojamuoju turtu, bet ir sodyboje gyvenusiu gyvūnu“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min