Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 21d. 19:16

Šuo Benas kuriasi naujuose namuose. Jo draugė kalytė Tina tebeieško šeimininkų

Naujieji šuns Beno šeimininkai
Gyvūnų globėjų asociacijos nuotr. / Naujieji šuns Beno šeimininkai
Nuo žiaurių paauglių du kartus nukentėjęs šunelis Benas turi naujus šeimininkus. Pas geraširdžius kauniečius jis pateko savaitgalį, vos ankstesnieji šeimininkai raštiškai atsisakė gyvūno.

Pakaunėje nuosavame name gyvenantys kauniečiai paauglių žiauriai kankintą šunį Beną sutiko visam laikui paimti iš karto. Tačiau gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojai patarė jiems pirmiausia kelias dienas namuose pagloboti sunkiai sergantį seną gyvūną. „Kadangi grįžę po savaitgalio jie savo noro nepakeitė, pirmadienį Benas pas juos iškeliavo visam laikui“, – sakė „Nuaro“ direktorė Jurgita Gustaitienė. Pasak jos kolegų, globoti šunį Beną norėjo maždaug 15 žmonių, tačiau tik ši kauniečių šeima buvo nusiteikusi rimtai.

Daugelis skambinusiųjų sakė, kad paims Beną tuo atveju, jei patys nesurasime jam naujų namų. Žmonės baiminosi, kad šuneliui nereikėtų grįžti pas ankstesnį šeimininką arba būti užmigdytam.

„Daugelis skambinusiųjų ir atėjusiųjų sakė, kad paims Beną tuo atveju, jei patys nesurasime jam naujų namų. Žmonės baiminosi, kad šuneliui nereikėtų grįžti pas ankstesnį šeimininką arba būti užmigdytam. Tuo tarpu dabartiniai Beno šeimininkai iš karto pareiškė norą jį pasiimti visam laikui. Jie turi tam sąlygas: gyvena privačioje valdoje, be to, žino, kaip auginti šunis. Ir šiuo metu jų namuose yra du šunys – jorkšyrų terjeras ir Kaukazo aviganis“, – teigė J.Gustaitienė. Pašnekovė neslėpė, jog iš pradžių norėjo rasti žmones, kurie paimtų abu sužeistus šunis – Beną ir Tiną. Tačiau vėliau sumanymo atsisakė, nes suprato, kad sunkiai ras tokius, kurie sutiktų priimti ir rūpintis dviem ligotais gyvūnais.

„Sunku juos atskirti. Tina, paprastai rami,  vos išleido iš narvo, pradėjo urgzti ant mūsų. O Benas, atvežtas apžiūrėti, dar netvirta eisena pirmiausia nuskubėjo į savo narvą pas Tiną, – prisiminė J.Gustaitienė. – Tačiau nesitikėjome, kad pavyks rasti bendrus namus abiem. Todėl Beną ir atidavėme.“

Kalytei reikia globėjų

Pas naujus šeimininkus apsigyvenęs šunelis Benas iki šiol turi rimtų sveikatos problemų, Tačiau bus gydomas kitoje veterinarijos klinikoje. Jo globėjai paprašė perduoti visus šuns tyrimų rezultatus, kuriuos buvo atlikę „Nuaro“ veterinarai, jų asmeniniam gydytojui. Globėjai nusiteikę pastatyti ant kojų kol kas dar silpną Beną. Jų nebaimina net ir gana niūrios veterinarų prognozės.

„Nuaro“ darbuotojai tikisi, kad netrukus į naujus namus galės išlydėti ir Beno draugę – kalytę Tiną. Norinčius pasiimti šį šunelį į savo namus „Nuaro“ darbuotojai prašo skambinti telefonais Kaune: 8-37-324 545 8-37-324 545 arba 8-37-322 333.

Naujų aukų netrūksta

Nors siaubingai prasidėjusi šunelio Beno istorija gali baigtis sėkmingai, gyvūnų globėjai džiaugtis neturi kada. Naujų žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų Kaune ir jo prieigose užfiksuojama kasdien. Pavyzdžiui, sekmadienį Garliavoje, vieno namo sandėliuke, rastas kelias paras badu ir šaltyje marintas šuo. Leisgyvį į taksą panašų mišrūną atsitiktinai rado jo šeimininkės kaimynas, užsukęs į malkinę malkų. Gyvūną jis rado grandine pririštą ir uždarytą nešildomame sandėliuke. Aplink nesimatė jokio ėdalo. Iškviestiems Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojams šuns šeimininkė nebandė teisintis. Moteris prisipažino, kad šunį malkinėje paliko mirti. Ji teisinosi esanti daugiavaikė motina, todėl išmaitinti dar ir šunį neturi iš ko. Pastebėjus, jog tokiu atveju gyvūną galima perduoti gyvūnų globėjams, moteris teisinosi, jog manė, kad tokia paslauga brangiai kainuos.

Be leisgyvio šuns, į „Nuarą“ vakar atvežti ir du kačiukai. Neseniai gimusių gyvūnų vienas kaunietis nusprendė atsikratyti paprastai: išmetė juos iš antro aukšto. Vienas katinėlis po egzekucijos neišgyveno, kito sužalojimai itin rimti.

„Tokių istorijų mes turime kasdien. Todėl būtina stengtis, kad žmonės suprastų, jog kankinti ir žudyti šunis, kates ar kitus gyvūnus negalima. Jei jie nereikalingi, reikia civilizuotai jų atsisakyti“, – priminė „Nuaro“ darbuotojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min