Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio žiūrovams – reportažas apie Lietuvos gyvūnų gelbėtojų kasdienybę (nuotraukos)

Reportažą apie žieduojamus paukščius rodys CNN
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Reportažą apie žieduojamus paukščius rodys CNN
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Lietuvoje žiemoti likę paukščiai lietuviams nebeatrodo jokia naujiena. Tačiau jais domisi kitų šalių tgyventojai – netrukus reportažą apie Gyvūnų globėjų asociacijos dėl traumų priglobtas gulbes ir kitus paukščius išvys televizijos CNN žiūrovai.

Jos užsakymu reportažą kūręs naujienų agentūros „The Associated Press“ žurnalistas Romas Dabrukas trečiadienį lankėsi Gyvūnų globėjų asociacijos ir gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ prieglaudoje, kur nuo žiemos šalčių saugomos gelbėtojų surastos sužeistos gulbės. Agentūros korespondentas dalyvavo ir pačiose gelbėjimo operacijose, kurių metu iš užšalusių vandens telkinių gyvūnų gelbėtojai traukė prišalusius paukščius.

Pasaulio rinkai skirtą 7 minučių reportažą kūręs lietuvis taip pat užfiksavo, kaip žieduojami išgelbėti ir gydyti paukščiai. Ornitologai juokavo, jog visai neplanuotai žiūrovams pavyko parengti tikrą staigmeną: tarp žieduojamų paukščių rasta itin retos rūšies paukštis – Mažoji gulbė. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta gulbė mūsų šalyje negyvena, ji aptinkama tik per migraciją. Gyvūnų globėjai šį retą paukštį bando pastatyti ant kojų – gulbei lūžęs sparnas.

„Mažoji gulbė labai sudomino ornitologus. Vienas jų paėmė mėginių atliekamiems genetiniams tyrimams. Tai buvo reta proga“, – sakė Gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas Vytautas Gustaitis.

Į gyvūnų gelbėtojų rankas per praėjusius metus buvo patekęs ne vienas įdomus paukštis ar žvėris, pavyzdžiui, dančiasnapiai. Gelbėti gyvūnus tenka kone kasdien. Vien per praėjusį gruodį iš gamtos gydymui ir globai buvo paimti 59 paukščiai ir 11 žvėrių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min