Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Veterinarijos klinikoje darželinukai pažindinosi su gyvūnų priežiūra (nuotraukos)

 Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ aukletiniai susipažino su naminių gyvūnėlių auginimu, jų priežiūra, vetarinarų darbu
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ aukletiniai susipažino su naminių gyvūnėlių auginimu, jų priežiūra, vetarinarų darbu
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenk medį, kol jaunas – šią lietuvių liaudies patarlės skleidžiamą išmintį nutarė prisiminti vienos Kauno veterinarijos klinikos darbuotojai. Penktadienį į svečius jie pasikvietė Valdorfo darželio „Šaltinėlis“ auklėtinius.

Darželinukai išgirdo ir pamatė, kaip reikia rūpintis įvairiais gyvūnais – katėmis, šunimis, triušiais ir kitais. Taip pat galėjo patys padėti sušukuoti veterinarijos klinikoje esančios gyvūnų kirpyklos klientus – miniatiūrinius Jorkšyro veislės šunelius.

Šuo ar katė - ne paršiukas, kurį paauginęs gali papjauti ir turėsi mėsos. Svarbu, kad vaikai nuo mažų dienų suprastų, jog gyvūnas – atsakomybė.

„Idėja pasikviesti vaikus ir supažindinti su gyvūnų priežiūra kilo po tragiškos šunelio Pipiro istorijos. Norisi tikėti, kad vaikai, kurie nuo mažų dienų mokės ir norės globoti gyvūnus, niekada nepadarys tokių žiaurių dalykų. Tikiuosi, kad jie užaugs geresniais žmonėmis“, – sakė veterinarijos klinikos direktorė Eglė Bagdonienė. Pašnekovė teigė, kad pastaraisiais mėnesiais į kliniką kreipiasi vis daugiau į gatvę išmestus gyvūnus radusių žmonių: „Ypač daug išmetama ką tik gimusių kačiukų. Žmonės jų tiesiog atsikrato, nors yra alternatyvų. Pavyzdžiui, gyvūno sterilizacija“.

Pasak veterinarijos klinikos vadovės, klysta tie, kurie mano, kad su vaikais negalima kalbėti apie gyvūnų sterilizaciją.

„Kai kurie pas mus apsilankę darželinukai net neklausiami pradėjo kalbėti apie „skiepus“, kurie būtini, kad gyvūnas neturėtų vaikučių. Taigi, vaikai tai žino, tik reikia jiems tinkamai paaiškinti, kuo sterilizacija ir kastracija naudinga tiek gyvūnui, tiek jo šeimininkams“, – pasakojo veterinarijos klinikos atstovė. Lygiai taip pat būtina aiškiai parodyti vaikams, kad namuose esantis augintinis nėra skirtas tik pramogai. „Kai kurie vaikai nėra girdėję, kad gyvūnams reikia karpyti nagus, valyti ausis. O juk šuo ar katė - ne paršiukas, kurį paauginęs gali papjauti ir turėsi mėsos. Svarbu, kad vaikai nuo mažų dienų suprastų, jog gyvūnas – atsakomybė“, – sakė E.Bagdonienė.

Pas veterinarus apsilankę vaikai darželyje pieš savo įspūdžius. Vėliau jų darbeliai papuoš veterinarijos klinikos sienas. „Planuoju surengti parodą, o paskui išleisti iš kai kurių piešinių padarytus atvirukus. Jais pasveikinsime savo klientus“, – tolimesnius planus atskleidė klinikos vadovė. Ji neatmetė, kad ateityje į svečius pasikvies ir kitų miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinius: „Kodėl gi ne? Mačiau, kad vaikams patiko: kasytes Jorkšyriukams pynė ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Vaikų šurmulys džiugino ir darbuotojus. Todėl idėją tikriausiai pratęsime“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min