Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 7d. 02:05 , Atnaujinta: 2015 rugsėjo 7d. 10:30

Kauno šungaudžiai avarijoje sužalotus šunis į mašiną krauna it malkas

Vėlų sekmadienio vakarą lietuviškame internete ėmė plisti stipri pasipiktinimo banga, kai savanoriška gyvūnų globos organizacija „Penkta koja“ paviešino vaizdo įrašą, kuriame, kaip teigiama, UAB „Nuaras“ darbuotojas itin šiurkščiai elgiasi su avarijoje sužalotu ir užpakalinių galūnių nevaldančiu šunimi.

Kaip naujienų portalui 15min.lt sakė „Penktos kojos“ atstovė Agnė Volockytė, šuo, su kuriuo buvo žiauriai pasielgta, sekmadienio vakarą apie 22 val. buvo partrenktas Veiverių gatvėje Kaune.

Vairuotojas, kuris nesuspėjo sustabdyti savo automobilio priešais staiga į gatvę išbėgusį keturkojį, iš įvykio vietos nenuvažiavo, kaip padarytų dažnas, o iškvietė policiją ir, besirūpindamas sužaloto gyvūno likimu, ėmė skambinti pagalbos į įvairias gyvūnų globos organizacijas.

Taip apie įvykį sužinojo tiek savanoriškais pagrindais dirbančios ir gyvūnus gelbstinčios „Penktos kojos“ atstovai, tiek ir šungaudžių funkcijas mieste atliekančios bendrovės „Nuaras“ darbuotojai.

Į avarijos vietą atvažiavęs „Nuaro“ darbuotojas pareiškė, kad savanoriškos organizacijos žmonės neturi teisės rinkti šunų gatvėse, ir nedelsdamas ėmėsi įprasto darbo – užnėrė sužeistam šuniui ant kaklo šungaudžių kilpą su kotu.

Pasak A.Volockytės, „Penkta koja“, dar prieš jos atstovams nuvykstant į įvykio vietą, susitarė su viena Kauno veterinarijos klinika, kad vėlų vakarą atveš avarijoje sužeistą šunį. Įvykio vietoje savanoriai trumpai apžiūrėjo nesikeliantį sužalotą gyvūną ir nuėjo į savo automobilį atsinešti priemonių jo saugiam įkėlimui – pavadėlio snukiui užrišti, jeigu skausmą kenčiantis šuo imtų kandžiotis, pakloto, ant kurio būtų galima jį pernešti.

Kaip pasakoja „Penktos kojos“ atstovė, tuo metu į avarijos vietą atvažiavo „Nuaro“ darbuotojas, kuris pareiškė, kad savanoriškos organizacijos žmonės neturi teisės rinkti šunų gatvėse, ir nedelsdamas ėmėsi įprasto darbo – užnėrė sužeistam šuniui ant kaklo šungaudžių kilpą su kotu ir ėmė iš skausmo ne savu balsu cypiantį gyvūną asfaltu vilkti į savo automobilį. Kaip jam galūnių nevaldantį didelį šunį pavyko įkelti į savo automobilį, puikiai matyti šiurpiame vaizdo įraše.

Pasak A.Volockytės, egzekuciją baigęs „Nuaro“ darbuotojas stengėsi taip greitai pasišalinti, kad net pervažiavo „Penktos kojos“ savanorio pėdą. Ši netrukus pradėjo tinti. Apie tai buvo informuota Kauno policija.

„Per kelerius savo veiklos metus esame išgelbėję dešimtis sužeistų šunų, tad toks elgesys mums yra protu nesuvokiamas. Mūsų manymu, tai yra nusikaltimas – žiaurus elgesys su gyvūnu“, – sekmadienio vakare platintame laiške teigia „Penktos kojos“ atstovai, konstatuojantys, kad „Nuaro“ darbuotojas vertė sužeistą šunį ištverti dideles papildomas kančias.

Baudžiamojo kodekso 310-ajame straipsnyje numatyta, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, arba kankino gyvūną, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

UAB „Nuaras“ jau daugelį metų pagal sutartį su Kauno miesto savivaldybe mieste teikia beglobių gyvūnų gaudymo, laikinos globos, paėmimo iš gyventojų, karantinavimo, eutanazijos ir pristatymo utilizuoti paslaugas.

Šios bendrovės veiklą lydi ne viena skandalinga istorija, tačiau savivaldybė nuolat pratęsia sutartis su ja.

„Nuaro“ atstovai įvykį komentuoti atsisakė dėl šiuo metu vykstančio tyrimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

10:17
05:17
03:02

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min