Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuodingas maistas šunims: mums įprasta, jiems – pražūtinga

Ėdantis šuniukas
sxc.hu nuotr. / Ėdantis šuniukas
Šaltinis: Bone.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mėgstami ir net sveiki jums ir jūsų šeimai produktai, panaudoti kaip šuns maistas ar priedas, gali tapti labai žalingi augintiniui. Daugelį tokių produktų tikriausiai nesunkiai išvardintumėte, tačiau gali būti, kad šiame nedideliame sąraše rasite keletą visiškai netikėtų. Būkite atsargūs!

Šokoladas. Šokoladas ir kiti panašūs gaminiai, į kurių sudėtį įeina kakavos pupelės, taip pat kava, savyje turi medžiagų, vadinamų metilksantinais. Šios medžiagos prisideda prie mūsų jaučiamo kofeino poveikio, suvartojus panašaus maisto. O šuniui šiais produktais galima sukelti rimtų virškinimo sistemos sutrikimų. Šis faktas turėtų atbaidyti nuo keturkojo smaližiaus lepinimo gardumynais.

Alkoholis. Jei daugelis šeimininkų ir mėgsta bent kartkartėmis pasimėgauti taure vyno, tačiau nė vienam šuniui bet koks alkoholio turintis gėrimas nebus į sveikatą. Jeigu augintinis ir paskanaus gėrimo (nors dažniausiai jie šiais produktais nesižavi), vėliau jo elgesyje ir savijautoje galėsite atpažinti visas nemaloniausias pagirių pasekmes. Deja, jos gali būti net mirtinos.

Avokadai. Žmonėms ypač sveikas ir dažnai mėgstamas salotų, sumuštinių, įvairių patiekalų priedas, bet žalingas kaip papildomas maistas šunims ir kai kuriems kitiems gyvūnams. Avokade esančios medžiagos gali sukelti sunkių virškinimo problemų šunims, o paukščiukus ir graužikus gali net pražudyti.

Termiškai apdoroti kaulai. Daugeliui šeimininkų atrodo natūralu duoti savo šunims ir katėms atlikusių nuo stalo likučių, nors tai gali sukelti rimtų problemų. Naminiai gyvūnai, ypatingai šunys, jau ilgą laiką yra atitraukti nuo natūralių laukiniams gyvūnams sąlygų, todėl atpratę nuo trapių ir aštrių gyvūnų kaulų naudojimo savo mitybai. Taigi, šiais laikais kaulai nėra tinkamas maistas šunims. Įprastas maisto gaminimas, virimas ar kepimas, nesuminkština kaulų pakankamai, kad galėtumėte jais maitinti savo augintinį.

Riešutai. Galbūt net neįtariate, kad daugelis šunų yra labai alergiški riešutams, ypatingai makadamijų. Apsinuodijus riešutais simptomai gali nebūti itin sunkūs, tačiau jiems atsiradus, būtinai reikėtų nuvykti į veterinarijos kliniką.

Ksilitolis. Saldiklis, dažnai naudojamas saldumynuose ir kramtomose gumose. Didelės dozės šio saldiklio gali būti kenksmingos tiek šuniui, tieks jums. Tačiau mažam šuniukui kenksminga gali būti kur kas mažesnė dozė. Ksilitolis sukelia staigius insulinio lygio svyravimus, ilgainiui gali įtakoti cukrinio diabeto atsiradimą, įvairius kitus negalavimus.

Kenksmingi augalai. Taip pat jūsų augintiniui gali būti kenksmingi ir kai kurie naminiai bei sodo augalai. Jei jūsų šuo ar katė nemažai lauko leidžia lauke, būkite atidūs. Daugelis gyvūnų instinktyviai jaučia, kurie augalai gali jiems pakenkti, tačiau visgi nėra garantijos, kad jie tikrai jų neparagaus.

Populiarūs augalai, kurių jūsų augintinis turėtų vengti: rododendrai, tulpės, kanapės, lelijos, oleandrai. Taip pat ypač dažnai apsinuodijama tabaku ir chrizantemomis.

Visada būkite atsargūs duodami savo šunims neįprasto maisto. Nepalikite netinkamo maisto lengvai pasiekiamoje vietoje. Šuns maistas turėtų būti pastovus ir parinktas pagal jo poreikius.

Bone.lt
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min