Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 19d. 14:34

Kalėdų šventė aplankė pabėgėlių vaikus

Kalėdų šventė aplankė pabėgėlių vaikus.
Organizatorių nuotr. / Kalėdų šventė aplankė pabėgėlių vaikus.

Penktadienį Ruklos pabėgėlių centre vaikus aplankė Kalėdų Senelis. Papasakojęs apie save ir ko atvykęs iš tolimosios Šiaurės, jis išklausė mažųjų pasakojimų apie jų labiausiai laukiamas šventes bei palinkėjimus vieni kitiems. Įteikęs dovanėles, Kalėdų Senelis išskubėjo pas kitus vaikučius.

Pasak Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus Aivydo Keršulio, Kalėdų šventimas pabėgėlių centre yra viena iš prieglobsčio paprašiusių asmenų kultūrinės ir socialinės integracijos į visuomenę dalių, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Visame pasaulyje gruodį prie bendro šventinio stalo vis dažniau susėda gausi giminių ir bičiulių draugija. Ir ne tik krikščionys, bet ir musulmonai, žydai, indusai ar kitų konfesijų atstovai, – sakė A.Keršulis. – Pavyzdžiui, gruodžio mėnesį musulmonai švenčia vieną svarbiausių islamo švenčių – Kurban Baramą, juodaodžiai – Kvanzą, o judėjai linksmai mini žydų šventę Chanuką. Todėl visame pasaulyje gruodžio mėnesį tampa gražia tradicija, nepaisant rasinių ar religinių įsitikinimų, linkėti vieni kitiems kuo gražiau ir prasmingiau praleisti šventes. Šią tradiciją norime įtvirtinti ir Lietuvoje“.

Prieglobstį gavusių užsieniečių kultūrinės ir socialinės integracijos programą Lietuvoje įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, Pabėgėlių priėmimo centras, nevyriausybinės organizacijos ir savivaldybės.

Laikydamasi Ženevos Konvencijos, Lietuva pabėgėlius priima nuo 1996 metų. Šalis įsipareigojo laikytis visų prieglobsčio prašytojus ginančių tarptautinių įstatymų bei padėti šiems asmenims integruotis į visuomenę.

Lietuvoje per šių metų 9 mėnesius prieglobsčio paprašė 334 įvairių šalių piliečiai. Per dvylika metų – kuomet Lietuva pradėjo priiminėti pabėgėlius – prieglobsčio prašė beveik 5 tūkst. žmonių.

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) duomenimis, pasaulyje šiuo metu yra apie 20 mln. pabėgėlių.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:10
03:18
10:22

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min