Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 22d. 11:00

Kuriamas dokumentinis filmas apie Nobelio premijos laureatą Česlovą Milošą – „Česlovo Milošo amžius“

Czeslawas Miloszas
„Scanpix“ nuotr. / Česlovas Milošas

Trijose filmo „Česlovo Milošo amžius“ dalyse režisierius Juozas Javaitis, drauge su kūrybine grupe, bandys atskleisti šios unikalios (at)minties figūros gyvenimo bei kūrybos sluoksnius: poeto gimtinės reginius gimtuosiuose Šeteniuose, Lietuvos centre, istorinių sukrėtimų persisunkusią epochos panoramą bei dvasiškai komplikuotą grįžimą į Lietuvą po ilgesingų egzodo dešimtmečių.

„Česlovo Milošo amžiuje“ nebus atspindimi komplikuoti šių dienų Lenkijos ir Lietuvos santykiai – diplomato rolę, panašiai kaip ir gyvenime, tiek savo priklausymu daugiau nei vienai kultūrai, tiek savo neslepiamu jautrumu etninio susiskaldymo apologetams, atliks pats Nobelio literatūros premijos laureatas.

Oponentu abiejose Atlanto pusėse Č.Milošą padarė ne tik siekis atskleisti totalitarinio režimo Sovietų Sąjungoje baisumus, bet ir atsidavimas tiesai bei pasiryžimas visuomet visomis išgalėmis ją ginti. Taigi jau vien šia prasme Č.Milošas yra nepatogi figūra tiek lietuviams, tiek lenkams, tiek ir visiems tiems, kurie siekia savaip interpretuoti realybę.

Epochos, kurios liudytojai mes visi esame, stebėsena rodo, jog realybės deformacijos ir proto pavergimo technikos yra ne mažesnė aktualija šiandien nei tuomet, kai „Pavergtąjį protą“ (1953) rašė jo autorius.

Jauniaus `pakausko nuotr./Filmo kūrybinė grupė kalbina ia Č.Miloao sūnų A.Miloaą
Jauniaus Špakausko nuotr./Filmo kūrybinė grupė kalbina iš Č.Milošo sūnų A.Milošą

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min